Michał Paul

Co dalej z bitcoinem?

Bitcoin zaliczył w zeszłym roku spektakularny rajd, dyskontując m.in. przyszłe zatwierdzenie ETP opartego na tej kryptowalucie.

Czy Europa zamarznie?

W 2022 r. cena gazu TTF w Amsterdamie osiągnęła szczyt około 340 euro/MWh, a dziś jest aż dziesięciokrotnie niższa.

Kamień milowy dla krypto

W pierwszej połowie kwietnia powinien wydarzyć się halving na bitcoinie. Zjawisko to historycznie wpisywało się w cykl zwyżek na największej kryptowalucie.

Niższe ceny na półkach

Nieoficjalna walka na promocje pomiędzy Biedronką a Lidlem trwa z korzyścią dla konsumentów.

Co słychać na złocie?

Dziesięcioletnie obligacje rządu USA i złoto to zupełnie różne klasy aktywów. Siła zmiany ich cen również jest różna, jednak od 2020 r. kierunek zmian rentowności obligacji i cen złota był taki sam, a momenty przesileń bywały wspólne.

Kiedy stanieje żywność?

Od czasu covidowych lockdownów i stymulacji fiskalno-monetarnej globalni konsumenci borykają się z wysoką inflacją.

Co pokazuje indeks CRB

Wskaźnikowi temu brakuje jeszcze trochę do szczytów z maja 2022 roku, gdy gospodarki było mocno rozgrzane, a poziom indeksu wynosił około 350 punktów.

Zwyżki ropy

Cichym bohaterem ostatnich dni jest ropa West Texas Intermediate (WTI), której cena walczy o trwałe przekroczenie poziomu 80 USD za baryłkę.

Europa przygotowuje się na zimę

Decydenci w UE wyciągnęli wnioski i uda się uniknąć powtórki z roku ubiegłego. Wypełnienie magazynów gazem szybko rośnie.

Złoto o krok od nowej hossy?

Za rozpoczęciem hossy przemawia prawdopodobne zakończenie podwyżek stóp procentowych w USA, co sprawia, że rentowności obligacji powoli spadają.