Michał Tuszyński

Noblista Robert Shiller ostrzega przed wojną handlową

Robert Shiller wskazuje, że środowiska biznesowe przyjmą strategię wyczekiwania na rozwój sytuacji w handlu międzynarodowym. To właśnie oczekiwanie ma być zabójcze dla światowej gospodarki.

Co spędza sen z powiek zarządzających funduszy?

Badanie Bank of America Merill Lynch wskazuje na najważniejsze zagrożenia dla giełdowych zwyżek.

Bitcoin jak 15 razy szybsza bańka internetowa

Zachowanie notowań bitcoin przypomina bańkę tzw. dotcomów sprzed 18 lat. Z tą różnicą, że zmiany zachodzą 15 razy szybciej – wskazuje bank inwestycyjny Morgan Stanley.

Plan Trumpa nie wypali? Tak przewiduje Credit Suisse

Za sprawą polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa amerykańskie deficyty w handlu i na rachunku bieżącym, zamiast się zmniejszyć, mogą się jeszcze pogłębić – uważa James Sweeney, główny ekonomista Credit Suisse.

Allianz: bitcoin warty tyle co nic

Kryptowaluta jest bezwartościowa, nawet jeśli technologia blockchain mogłaby przynieść znaczące korzyści inwestorom – uważa dział inwestycyjny największego ubezpieczyciela w Europie.

Kolosalne koszty brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawierania nowej umowy handlowej może kosztować unijnych eksporterów aż 31 mld funtów (35 mld euro), a brytyjskich 27 mld funtów (30,5 mld euro).

Ultrabogatych pociąg do kryptowalut

Co piąty doradca klienta zamożnego potwierdził wzrost inwestycji klienta w kryptowaluty w 2017 r. - wskazuje ankieta firmy konsultingowej Knight Frank.

Roubini: blockchain nie taki doskonały

Nouriel Roubini, jeden z najbardziej szanowanych i cenionych ekonomistów świata podważa przełomowość technologii blockchain, na której opiera się bitcoin i inne kryptowaluty.

Warren Buffet inwestuje w niemieckie firmy

Inwestycyjny wehikuł Berkshire Hathaway, należący do legendarnego inwestora Warrena Buffetta zyskuje swojego pierwszego międzynarodowego franczyzobiorcę w Berlinie, poszerzając tym samym powiązania konglomeratu z Niemcami.

Europejskie regulacje nie w smak Londynowi

Finansowe centrum świata nie zgadza się na propozycje Brukseli mające na celu wzmocnienie uprawnień europejskich regulatorów, co może bezpośrednio obciążyć Wielką Brytanię