Ewa Kumorek-Fedor

Kobiety w drodze do władz

Co do konieczności zwiększenia udziału kobiet we władzach firm czy, szerzej, w gospodarce nie ma wątpliwości. Jednak w praktyce aż tak dobrze nie jest. Udział pań jest zdecydowanie niedostateczny, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę strukturę demograficzną oraz przewagę pań wśród osób z wyższym wykształceniem.

Kobiety preferują inwestycje alternatywne

Na rynkach finansowych od kilkunastu miesięcy nastroje, mówiąc delikatnie, są nie najlepsze. I to zarówno w przypadku akcji, jak i obligacji. Sytuację dodatkowo pogarsza szalejąca inflacja.

Zapraszam panią do zarządzania

Badania dowodzą, że udział kobiet we władzach korzystnie wpływa na działalność firm.

Cnoty niewieście w finansach i biznesie

Źródłem dysproporcji między udziałem kobiet i mężczyzn w finansach i biznesie nie są ani kompetencje, ani specyficzne cechy przedstawicieli każdej płci, ale stereotypy.

Giełdy reagują na zmiany cywilizacyjne

Zagrożeń dotyczących pandemii i potencjalnie innych infekcji będzie raczej przybywać, a kwestie ochrony zdrowia i leczenia z całą pewnością będą zyskiwać na znaczeniu

Jedni w kraju, drudzy za granicę

Mimo licznych zapowiedzi o światowej ekspansji narodowe czempiony kontrolowane przez państwo koncentrują się głównie na przejęciach na własnym podwórku. Z kolei prywatne spółki doskonale sobie radzą z zakupami za granicą.

Kłopoty Kani to nie incydent

W przypadku Kani zogniskowały się wszystkie niekorzystne czynniki, zarówno te indywidualne i specyficzne dla firmy i branży, w której działa, jak i te o szerszym, systemowym znaczeniu, mogące dotyczyć większego grona przedsiębiorców.

Giełda czeka na znane marki

Z rozpoznawalnością marki często w parze idzie wielkość spółki, a takie zestawienie to pożądane cechy z punktu widzenia giełdy.

Inwestorzy wciąż nie doceniają deweloperów

WIG-nieruchomości znajduje się w grupie wskaźników charakteryzujących się najniższymi wartościami C/Z i C/WK.