Aleksandra Kopeć

Czy kryptoaktywa przestaną być anonimowe?

Pod koniec lipca w mediach echem odbiła się informacja o rewolucyjnych zmianach w przepisach dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, jakie planowane są na szczeblu unijnym.

Ekspansja crowdfundingu

Mimo zawrotnych sum przepływających przez platformy crowdfundingowe ich działalność do tej pory nie była kompleksowo regulowana przez prawo większości krajów

Blockchain odporny na koronawirusa?

Szalejąca na świecie pandemia doprowadziła do zawirowań w każdym sektorze gospodarki. W związku z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na pracę zdalną.

Kryptowaluty a AML. Jak przestępcy piorą pieniądze

Po raz kolejny pojawia się argument przemawiający za przyjęciem kompleksowych regulacji, które wyznaczą ramy prawne obrotu walutami wirtualnymi.

Stare problemy na gruncie nowych przepisów

Jak właściwie sformułować raport bieżący, aby nie naruszyć przepisów dotyczących oferty publicznej?

Czy RegTech ma szanse w Polsce?

Polska zajmuje wciąż miejsce w ostatniej dziesiątce państw członkowskich Unii Europejskiej pod względem prawidłowej implementacji i właściwego stosowania prawa UE.

Rada dyrektorów w prostej spółce akcyjnej

Istnienie rady dyrektorów w spółkach jest szczególnie rozpowszechnione w krajach anglosaskich, a wiele europejskich porządków prawnych dopuszcza możliwość koncentracji kompetencji wykonawczych i niewykonawczych w jednym organie

Czy potrzebna jest zmiana przepisów?

Istniejąca asymetria informacyjna pomiędzy emisją akcji a ustanowieniem udziałów wywołuje wiele wątpliwości w dyskusji prawniczej.