25 filarów rynku na 25-lecie „Parkietu”

Wskazujemy dziś osoby naszym zdaniem najważniejsze w historii rynku kapitałowego

Rówieśnicy „Parkietu”. Kto jeszcze kończy 25 lat w 2019 r.?

Dziewięć spółek, które powstały w 1994 r., jest notowanych na warszawskiej giełdzie.

25 lat „Parkietu”: 44 spółki i ćwierć wieku historii

Co działo się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdy na rynku pojawiał się „Parkiet"? Postanowiliśmy to przypomnieć. Okazuje się, że na początku 1994 r. notowane były tylko 22 spółki, ale w ciągu roku ich liczba dzięki debiutom się podwoiła. Sprawdźmy, co się dziś z tymi firmami dzieje – ile z nich nadal jest na GPW, a które zostały przejęte lub upadły.

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Historia „Parkietu” to także historia ludzi rynku kapitałowego

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” praktycznie od pierwszego numeru stała się ważnym elementem życia rynkowego. Towarzyszyliśmy giełdzie, maklerom, zarządzającym, spółkom i inwestorom zarówno w momentach wzlotów, jak i upadków.

„Parkiet” świadkiem hoss, kryzysów i afer

W ciągu ostatnich 25 lat było mnóstwo tematów, które zapełniały kolumny gazety. Przypominamy najważniejsze wydarzenia, którymi emocjonowali się inwestorzy.

Prezes GPW w roli redaktora "Parkietu"

Marek Dietl, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, odwiedził w czwartek 14 lutego naszą redakcję i poprowadził jubileuszowe wydanie gazety. Zobaczcie filmik, który pokazuje kulisy tej wizyty.

Europa potrzebuje skutecznej i efektywnej unii rynków kapitałowych

Wywiad | Rainer Riess z dyrektorem generalnym Federacji Europejskich Giełd Papierów Wartościowych (FESE) rozmawia Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Dokładnie 25 lat temu w kioskach pojawił się „Parkiet”

Początek lat 90. – to były szalone czasy dla inwestorów. W niektórych miastach wojewódzkich jeden, dwa tzw. POK (tj. punkt obsługi klienta), początkowo jedna sesja giełdowa w tygodniu, przedpołudniowe ustalenie jednolitego kursu plus dogrywka, śledzenie odświeżanych podstron telegazety – głównego źródła informacji dla inwestorów. I szalona hossa wynikająca z niedopasowania rosnącego popytu i zainteresowania giełdą do niewystarczającej liczby emitentów. Wtedy też w kioskach pojawił się papierowy „Parkiet".

PKN ORLEN w przyszłości – liczący się gracz na globalnym rynku

Przejęcie Lotosu, inwestycje w petrochemię, budowa instalacji do produkcji nawozów i biopaliw czy farma wiatrowa na Bałtyku to kluczowe projekty płockiej firmy zaplanowane na najbliższe lata.

Bal z okazji 25-lecia Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Niezapomniana noc „Parkietu”

To był gorący wieczór. Bal z okazji 25-lecia Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, który odbył się w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, zgromadził tłumy znamienitych gości. Święto naszej gazety to bowiem także święto całego rynku kapitałowego, z którym nasz tytuł nieprzerwanie jest związany od 1994 r. Imprezę, trwającą do białego rana, uświetnił koncert Kayah.

Urodziny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet.

Ponad 300 gości bawiło się na piątkowym balu z okazji 25. urodzin naszej gazety!

Prezesi giełdy odcisnęli swoje piętno na rynku

Najważniejsze postaci rynku to także szefowie warszawskiego parkietu. Każdy z nich był na swój sposób wyjątkowy i każdy miał swój własny pomysł i wizję funkcjonowania GPW.

To ludzie są siłą „Parkietu”

Andrzej Stec redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet"

Dwadzieścia pięć lat jak jeden dzień

Marek Dietl prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Wyniki finansowe: Inwestycje organiczne i przejęcia zapewniły skokowy wzrost

W ciągu ostatnich 20 lat grupa PKN ORLEN odnotowała mocny wzrost przychodów i zysków.

„ORLEN w portfelu”, czyli rabaty dla inwestorów na stacjach i dostęp do fachowej wiedzy

Ponad dwa miesiące temu PKN ORLEN ruszył z największym w Polsce długoterminowym programem dla inwestorów indywidualnych „ORLEN w portfelu". Koncern chce, aby przyczynił się on do wzrostu liczby inwestorów traktujących akcje jako inwestycje długoterminowe.

Dywidenda: Koncern chce się systematycznie dzielić zyskiem

PKN ORLEN od sześciu lat nieprzerwanie dzieli się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem netto.

Akcjonariat: Tylko trzech inwestorów ma udziały przekraczające 5 proc.

Tekst powstał przy współpracy z PKN ORLEN. Przed rozpoczęciem przygody z rynkiem publicznym jedynymi akcjonariuszami PKN ORLEN byli Skarb Państwa, państwowa Nafta Polska i pracownicy spółki.