Izabela Kacprzak

Izabela Kacprzak

Dziennikarka, absolwentka dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, od 2007 r. pracuje w dziale krajowym w „Rzeczpospolitej”. Wcześniej pracowała w „Trybunie Śląskiej” i „Dzienniku Zachodnim”, na studiach odbyła miesięczny staż dziennikarski we Francji. Od kilkunastu lat specjalizuje się w tematyce służb, w tym specjalnych, grup przestępczych, ochrony granic oraz tematach społecznych. Autorka głośnych artykułów i newsów m.in. o wypadku prezydenta RP Andrzeja Dudy, śmierci koni w Janowie Podlaskim i śmiertelnych kokcydiostatykach stosowane w przemysłowej hodowli drobiu, które znalezione w owsie dla koni. Wspólnie z "Głosem Zabrza i Rudy Śląskiej" w dziennikarskim śledztwie znalazła dowody, że Krystian F., gangster z Zabrza został ułaskawiony przez prezydenta RP na podstawie sfingowanej choroby nowotworowej. Trzykrotnie nominowana w plebiscycie MediaTory - Studenckich Nagród Dziennikarskich UJ. Wraz z redaktor Grażyną Zawadką m.in. za sprawę GetBack oraz ujawnienie kulis afery podkarpackiej i korupcyjnego układu braci R. z polskimi służbami specjalnymi. W 2017 r. została nominowana za całokształt pracy - czujne monitorowanie polskiej sceny politycznej i szereg publikacji, w których wyprzedziła konkurencję", a także za "odsłanianie nieprawidłowości panujących w rządzie i spółkach skarbu państwa". W 2019 r. wraz z Grażyną Zawadką nominowana do nagrody Grand Press za tekst „Kostecki przerwał zmowę milczenia”, który zapoczątkował cykl śledczy na ten temat.

Tauron: mix energetyczny według nowej strategii

W nowej strategii zarząd stawia na rozwój produkcji z odnawialnych źródeł energii.

Dlaczego Musk nie posłał tesli w kosmos z Europy

100 mld euro na innowacje i naukę przyszłości. UE chce zacząć wyznaczać trendy i dogonić USA i Chiny.

Rafako wchodzi w rynek elektrobusów

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Rafako przedstawi trzy prototypy pojazdów elektrycznych. Będą to modele w odpowiednich konfiguracjach rynkowych, przygotowane do testów w różnych warunkach komunikacyjnych, w tym także wersja pojazdu szkolnego jako alternatywa dla dawnego „gimbusa”.

Afera GetBack: Prokuratura Krajowa wchodzi do gry

Prokuratura Krajowa prosi Komisję Nadzoru Finansowego o niezwłoczne przesłanie wszelkich informacji dotyczących firmy GetBack – dowiedział się „Parkiet”.

PGE Energia Odnawialna. Pieniądze z PGE wyszły do spółki, która prała pieniądze

Za 22 mln zł spółka PGE Energia Odnawialna kupiła od prywatnej firmy nieczynną elektrociepłownię na Rzeszowszczyźnie. Zapłaciła 10 razy więcej choć urządzenia miały wartość złomu.

PGG, JSW: Niepewny los polskich kopalń

Deficyt polskiego węgla może być większy? W ciągu dwóch lat Polskiej Grupie Górniczej wygaśnie 19 z 24 posiadanych koncesji na wydobycie węgla, JSW – wszystkie pięć. Ich przedłużenie nie jest przesądzone.

Czy właściciel Famuru zasiądzie na ławie oskarżonych?

Jutro ma ruszyć proces Tomasza D., właściciela górniczej spółki Famur oskarżonego m.in. o fałszowanie dokumentów i pranie brudnych pieniędzy w handlu kościelnymi gruntami.

Kobieta pokieruje JSW?

Aleksandrę Magaczewską wymienia się jako następczynię prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - To na razie jedyne nazwisko typowane na to stanowisko - wynika z nieoficjalnych informacji.

Usługi doradcze w JSW zgodne z prawem - uznała rada nadzorcza

Usługi doradcze zlecone przez Jastrzębską Spółkę Węglową były związane z prywatyzacją spółki oraz planowanymi inwestycjami, m.in. transakcją zakupu kopalni Knurów-Szczygłowice, w tym pozyskaniem finansowania w postaci obligacji euroobligacji - oceniła Rada Nadzorcza spółki.

Grupa TDJ przejęła kontrolę nad Kopeksem

Wczoraj pomiędzy spółkami Grupy Kopex, spółką zależną TDJ S.A. oraz siedmioma bankami, podpisano porozumienie, które restrukturyzuje zadłużenie Kopex S.A. Oznacza to spełnienie ostatniego warunku koniecznego do nabycia przez spółkę zależną TDJ S.A. większościowego pakietu akcji Kopex S.A.