Transakcja zakłada przejęcie nie tylko portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie, ale również zespołu zajmującego się tymi wierzytelnościami oraz narzędzi niezbędnych do uruchomienia towarzyszących procesów.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że po przerwie, którą wymusiła zaistniała sytuacja epidemiologiczna, mogliśmy powrócić do rozmów z Pragma Inkaso. W Intrum zawsze podchodzimy odpowiedzialnie do podejmowanych decyzji biznesowych, zresztą tak samo, jak nasi partnerzy. Ostatni miesiąc wykorzystaliśmy na analizy i przyglądanie się obecnej sytuacji, temu, w jaki sposób epidemia COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie firm, i jakie będzie mieć skutki na rodzimą gospodarkę. Po przeanalizowaniu faktów, podjęliśmy decyzję o sfinalizowaniu rozpoczętej transakcji, która jest kolejnym ważnym krokiem milowym w historii Intrum w Polsce. Jesteśmy przekonani o tym, że podjęcie wspomnianej decyzji właśnie w tym, dla wielu niełatwym momencie, jest szczególnie ważne dla naszej firmy, bo umacnia naszą pozycję na rynku i daje nam możliwość tworzenia dalszych planów – wskazuje Krzysztof Krauze, prezes Intrum.

Jak zaznacza, rynek obrotu wierzytelnościami zabezpieczonymi nabiera coraz większego znaczenia w branży zarządzania wierzytelnościami. ­­­– Chcemy uczestniczyć w jego rozwoju i być na nim aktywnym inwestorem i to się nie zmienia w obecnej sytuacji. Intrum to zespół doświadczonych ekspertów, ale dbając nieustannie o zwiększanie efektywności naszych działań i najwyższą jakość obsługi spraw osób zadłużonych, zdecydowaliśmy się również na przejęcie od spółki Pragma zespołu wykwalifikowanych specjalistów wraz z niezbędną infrastrukturą do obsługi operacyjnej. Nowy zespół, który wraz z początkiem maja br. zasili szeregi Intrum, dostarczy kompetencji potrzebnych do obsługi wierzytelności zabezpieczonych, które są dla naszej firmy nową klasą aktywów (tzw. Alternative Assets) – dodaje Krauze.