Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Spis załączników:
  1. Tekst_Jednolity_Statutu_28.06.2023.pdf

Zarząd LUG S.A. z siedzibą w Zielonej Górze („Spółka”, „Emitent”) niniejszym przedstawia jednolity tekst statutu Spółki zmieniony na mocy postanowień Uchwał 16 - 21 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia LUG S.A. z dnia 28 czerwca 2023 roku, zarejestrowanych przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego postanowieniem z dnia 14 sierpnia 2023 roku, które wpłynęło do siedziby Emitenta w dniu 18 sierpnia 2023 roku.


Na podstawie ww. postanowienia Sądu Rejonowego dokonano zmiany treści Statutu Spółki w następujących paragrafach:

§9 ust. 1 Statutu Spółki
w dotychczasowym brzmieniu:
„1. Rada Nadzorcza składa się z od trzech do siedmiu członków powoływanych przez Walne Zgromadzenie.”
otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„1. Rada Nadzorcza składa się z od pięciu do siedmiu członków powoływanych przez Walne Zgromadzenie.”

§12 Statutu Spółki
w dotychczasowym brzmieniu:
„1. Posiedzenia Rady Nadzorczej odbywają się przynajmniej raz na cztery miesiące i są zwoływane przez jej Przewodniczącego, z inicjatywy własnej lub na wniosek Zarządu, bądź członka Rady.
2. Jeżeli Przewodniczący Rady Nadzorczej nie zwołał posiedzenia Rady przed upływem czterech miesięcy od dnia ostatniego posiedzenia, jak też w terminie 14 (czternastu) dni od złożenia przez Zarząd lub przynajmniej jednego członka Rady Nadzorczej pisemnego wniosku o jego zwołanie, uprawnienie do zwołania posiedzenia Rady przysługuje także wnioskodawcy.
3. Uchwały Rady Nadzorczej mogą być powzięte, jeżeli wszyscy członkowie zostali zawiadomieni o posiedzeniu.
4. Zawiadomienia zawierające porządek obrad oraz wskazujące czas i miejsce odbywania posiedzenia winny zostać wysłane listami poleconymi co najmniej na 14 (czternaście) dni przed dniem posiedzenia Rady Nadzorczej na adresy wskazane przez członków Rady Nadzorczej. W nagłych wypadkach posiedzenia Rady Nadzorczej mogą być zwołane także telefonicznie, przy pomocy telefaksu lub poczty elektronicznej, co najmniej na 1 (jeden) dzień przed dniem posiedzenia.
5. Porządek obrad ustala oraz zawiadomienia wysyła Przewodniczący Rady Nadzorczej. W przypadku wskazanym w ust.2 zawiadomienia wysyła wnioskodawca.
6. Przewodniczący Rady Nadzorczej zamieszcza w porządku obrad każdy wniosek zgłoszony
co najmniej na czternaście dni przed posiedzeniem Rady.
7. Przewodniczącym posiedzenia jest Przewodniczący Rady Nadzorczej, a w razie jego nieobecności Wiceprzewodniczący Rady. W sprawach nie objętych porządkiem obrad Rada Nadzorcza uchwały powziąć nie może, chyba że wszyscy jej członkowie są obecni i wyrażają zgodę na powzięcie uchwały.
8. Rada Nadzorcza może powziąć uchwały także bez formalnego zawiadomienia o posiedzeniu, jeżeli obecni są wszyscy jej członkowie i wyrażają zgodę na odbycie posiedzenia i zamieszczenie poszczególnych spraw w porządku obrad.
9. Jeżeli Statut nie stanowi inaczej, uchwały Rady Nadzorczej zapadają bezwzględną większością głosów oddanych, w obecności przynajmniej połowy wszystkich członków Rady Nadzorczej. W razie równej liczby głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
10. Uchwały Rady Nadzorczej mogą być powzięte także bez odbywania posiedzenia w ten sposób, iż wszyscy członkowie Rady Nadzorczej wyrażą na piśmie zgodę na postanowienie, które ma być powzięte.”

otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„1. Posiedzenia Rady Nadzorczej odbywają się w miarę potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz w każdym kwartale roku obrotowego i są zwoływane przez jej Przewodniczącego, z inicjatywy własnej lub na wniosek Zarządu, bądź członka Rady.
2.Jeżeli Przewodniczący Rady Nadzorczej nie zwołał posiedzenia Rady w terminie dwóch tygodni od złożenia przez Zarząd lub przynajmniej jednego członka Rady Nadzorczej pisemnego wniosku o jego zwołanie, uprawnienie do zwołania posiedzenia Rady przysługuje także wnioskodawcy.
3.Uchwały Rady Nadzorczej mogą być powzięte, przy obecności co najmniej połowy jej członków, jeżeli wszyscy członkowie zostali zawiadomieni o posiedzeniu.
4.Zawiadomienia zawierające porządek obrad oraz wskazujące czas i miejsce odbywania posiedzenia, a także sposób wykorzystania środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, winny zostać wysłane listami poleconymi lub w formie wiadomości poczty elektronicznej co najmniej na 1 (jeden) dzień przed dniem posiedzenia Rady Nadzorczej na adresy wskazane przez członków Rady Nadzorczej. W nagłych wypadkach posiedzenia Rady Nadzorczej mogą być zwołane także telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej, co najmniej na 1 (jeden) dzień przed dniem posiedzenia.
5.Porządek obrad ustala oraz zawiadomienia wysyła Przewodniczący Rady Nadzorczej. W przypadku wskazanym w ust.2 zawiadomienia wysyła wnioskodawca.
6.Przewodniczący Rady Nadzorczej zamieszcza w porządku obrad każdy wniosek zgłoszony co najmniej na 1 (jeden) dzień przed posiedzeniem Rady.
7.Przewodniczącym posiedzenia jest Przewodniczący Rady Nadzorczej. W sprawach nie objętych porządkiem obrad Rada Nadzorcza uchwały powziąć nie może, chyba że wszyscy jej członkowie są obecni i wyrażają zgodę na powzięcie uchwały, a także nikt nie zgłosi sprzeciwu dotyczącego wniesienia poszczególnych spraw do porządku obrad. Członkowie Rady Nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał Rady, oddając swój głos
na piśmie za pośrednictwem innego członka Rady. Oddanie głosu na piśmie nie może dotyczyć spraw wprowadzonych do porządku obrad na posiedzeniu Rady.
8.Rada Nadzorcza może powziąć uchwały także bez formalnego zawiadomienia o posiedzeniu, jeżeli obecni są wszyscy jej członkowie i wyrażają zgodę na odbycie posiedzenia i zamieszczenie poszczególnych spraw w porządku obrad.
9.Uchwały Rady Nadzorczej zapadają bezwzględną większością głosów oddanych, w obecności przynajmniej połowy wszystkich członków Rady Nadzorczej. W razie równej liczby głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
10. Uchwały Rady Nadzorczej mogą być powzięte także bez odbywania posiedzenia w ten sposób, iż wszyscy członkowie Rady Nadzorczej wyrażą na piśmie zgodę na postanowienie, które ma być powzięte. Uchwały mogą być podejmowane także przy wykorzystywaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Uchwała jest ważna, gdy wszyscy członkowie Rady zostali powiadomieni o treści projektu uchwały oraz co najmniej połowa członków Rady wzięła udział w podejmowaniu uchwały.
11. Głosowania Rady Nadzorczej są jawne.”

§13 Statutu Spółki
w dotychczasowym brzmieniu:
„1. Członkowie Rady Nadzorczej mogą wykonywać swe prawa i obowiązki w Radzie osobiście lub za pośrednictwem innych członków Rady Nadzorczej.
Rada Nadzorcza może powierzyć wykonanie określonych czynności poszczególnym członkom, a także korzystać z pomocy biegłych.”

otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„1. Członkowie Rady Nadzorczej mogą wykonywać swe prawa i obowiązki w Radzie osobiście lub za pośrednictwem innych członków Rady Nadzorczej.
2. Rada Nadzorcza może powierzyć wykonanie określonych czynności poszczególnym członkom, a także korzystać z pomocy biegłych.”

§16 Statutu Spółki
w dotychczasowym brzmieniu:
„1. Zgody Rady Nadzorczej wymaga:
a.badanie bilansu oraz rachunków zysków i strat za dany rok obrotowy;
b.badanie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki;
c.składanie Walnemu Zgromadzeniu pisemnego sprawozdania z wyników powyższego badania;
d.wybór biegłego rewidenta;
e.reprezentowanie Spółki w umowach i sporach pomiędzy Spółką, a członkami Zarządu;
f.powoływanie i odwoływanie członków Zarządu;
g.uchwalanie regulaminu Zarządu;
h.wyrażanie zgody na nabycie i zbycie nieruchomości, prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w nieruchomości lub prawie użytkowania wieczystego gruntu;
ustalanie zasad wynagradzania członków Zarządu Spółki.”

otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„1. Zgody Rady Nadzorczej wymaga:
a. badanie sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy;
b.badanie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki;
c.składanie Walnemu Zgromadzeniu pisemnego sprawozdania z wyników powyższego badania;
d. wybór biegłego rewidenta;
e.reprezentowanie Spółki w umowach i sporach pomiędzy Spółką, a członkami Zarządu;
f.powoływanie i odwoływanie członków Zarządu;
g.uchwalanie regulaminu Zarządu;
h.wyrażanie zgody na nabycie i zbycie nieruchomości, użytkowania wieczystego lub udziału w nieruchomości lub prawie użytkowania wieczystego gruntu;
i.ustalanie zasad wynagradzania członków Zarządu spółki.
2. Wyłącza się uprawnienie o jakim mowa w art. 3821 Kodeksu spółek handlowych.
3. Wyłącza się wymóg, o jakim mowa w art. 3841 §1 Kodeksu spółek handlowych.”

§20 Statutu Spółki
w dotychczasowym brzmieniu:
„Uchwały Walnego Zgromadzenia oprócz innych spraw wymienionych w przepisach prawa oraz postanowieniach Statutu wymagają:
a.rozpatrzenie i zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego Zarządu wraz ze sprawozdaniem z działalności Spółki w danym roku obrotowym;
b.udzielenie pokwitowania członkom władz Spółki z wykonania przez nich obowiązków;
c.podział zysku i określenie sposobu pokrycia strat oraz wyłączenia zysku od podziału;
d.wszelkie postanowienia dotyczące roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy zawiązaniu Spółki lub sprawowaniu zarządu albo nadzoru;
e.zbycie i wydzierżawienie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części oraz ustanowienie na nich ograniczonego prawa rzeczowego;
f.powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej;
nabycie akcji własnych w przypadkach, o których mowa w art. 362 §. 1 pkt 2 kodeksu spółek handlowych. ”

otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„Uchwały Walnego Zgromadzenia oprócz innych spraw wymienionych w przepisach prawa oraz postanowieniach Statutu wymagają:
a.rozpatrzenie i zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego Zarządu wraz ze sprawozdaniem z działalności Spółki w danym roku obrotowym;
b.udzielenie absolutorium członkom władz Spółki z wykonania przez nich obowiązków;
c.podział zysku i określenie sposobu pokrycia strat oraz wyłączenia zysku od podziału;
d.wszelkie postanowienia dotyczące roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy zawiązaniu Spółki lub sprawowaniu zarządu albo nadzoru;
e.zbycie i wydzierżawienie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części oraz ustanowienie na nich ograniczonego prawa rzeczowego;
f.powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej;
g.nabycie akcji własnych w przypadkach, o których mowa w art. 362 §. 1 pkt 2 kodeksu spółek handlowych. ”

Podstawa prawna:
§4 ust.2 pkt.2) litera b) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"
Tekst_Jednolity_Statutu_28.06.2023.pdf
Tekst_Jednolity_Statutu_28.06.2023.pdf

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2023-08-18 14:33:35 Ryszard Wtorkowski Prezes Zarządu
20230818_143335_0000149215_0000154024.pdf