Dorota Strauch

Czynniki ryzyka

Koniec tygodnia upłynął pod znakiem pewnej stabilizacji na rynkach w kontekście sytuacji w Turcji, jednak nie w relacjach USA–Turcja. Uspokajające wypowiedzi tureckiego rządu zostały zniwelowane po konferencji sekretarza skarbu USA, który zagroził nowymi sankcjami.

Inflacja ważna dla złotego

Piątkowa sesja rozpoczęła się w kiepskich nastrojach, co nie sprzyjało kontynuacji spadków EUR/PLN. W efekcie para stabilizowała się przez większą część dnia nad poziomem 4,22.

Amerykańskie ryzyko

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian w notowaniach EUR/PLN.

Idą spokojniejsze dni?

Notowania na rynku walutowym rozpoczęły się od przebicia ważnej bariery w notowaniach EUR/USD.

Złoty odporny na dane

Piątkowa sesja przyniosła dalszą konsolidację kursu EUR/PLN w wąskim zakresie 4,22–4,25, w którym para pozostaje już od miesiąca.

Oczekiwanie na podatki w USA

Na rynkach finansowych obserwujemy kontynuację dotychczasowych trendów przy braku czynnika, który powodowałby istotny wzrost zmienności.

Czekanie na EBC

Przy wciąż relatywnie stabilnych wahaniach EUR/PLN i EUR/USD w zakresach z poprzednich dni, wczoraj wciąż ciekawsze były zmiany na rynkach obligacji skarbowych w USA i strefie euro.

Skrajne scenariusze dla rynków

Tydzień w notowaniach złotego minął pod znakiem wygasającej zmienności głównie w oczekiwaniu na weekendowe wybory parlamentarne w Grecji, które mogą zdeterminować nastroje na rynkach w najbliższych tygodniach.

Hossa na polskich obligacjach trwa

Pozytywny z punktu widzenia rynków finansowych wynik wyborów parlamentarnych w Grecji nie zmienił istotnie poziomów na parach złotowych: eurozłoty kończy tydzień na poziomach zbliżonych do ubiegłego piątku, czyli przy 4,25.

Nieoczekiwane impulsy.

Końcówka tygodnia okazała się dość ciekawa dla rynku walutowego.