Grupa kapitałowa PGNiG rozpoczęła w Pakistanie wykonywanie odwiertu eksploatacyjnego o nazwie Rehman-7, na złożu gazu ziemnego Rehman. Jest on zlokalizowany na południu kraju w prowincji Sindh. To już ósmy odwiert na złożu Rehman. Planowana całkowita długość otworu ma wynieść ponad 2,9 km. Prace wiertnicze prowadzi zależna od PGNiG firma Exalo Drilling.

- Pakistan pozostaje dla PGNiG istotnym rynkiem działalności zagranicznej. Nasza współpraca z pakistańskimi partnerami układa się wzorowo - przekonuje cytowany w komunikacie prasowym Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Przypomina, że w ubiegłym roku przypadający na koncern poziom wydobycia ze wspólnej koncesji wyniósł prawie 200 mln m sześc. To podobna ilość do tej pozyskanej w 2018 r.

- Kolejny otwór eksploatacyjny ma nam umożliwić zwiększenie produkcji gazu w Pakistanie. Wydobywany tam surowiec sprzedajemy na rynku lokalnym - informuje Kwieciński. Z prognoz przedstawionych przez koncern pod koniec lipca 2019 r. wynika, że w tym roku wydobycie w Pakistanie ma się podwoić, a w 2021 r. planowana jest jego zwyżka do 0,5 mld m sześc.

PGNiG wydobywa w Pakistanie błękitne paliwo z dwóch złóż. Oprócz Rehman jest to Rizq. Oba zawierają gaz ziemny typu tight gas, który następnie kierowany jest do kopalni położonej na obszarze koncesji Rehman. Kopalnia, uruchomiona w 2015 r., jest pierwszą wybudowaną przez PGNiG poza granicami Polski.