Siemens, Xing, The Travelers Companies: zagraniczne spółki z potencjałem

Analitycy techniczni wskazują spółki z zagranicznych rynków, które ich zdaniem mogą w najbliższej przyszłości dać zarobić. Na kogo tym razem stawiają eksperci?

Publikacja: 21.09.2017 16:15

Siemens, Xing, The Travelers Companies: zagraniczne spółki z potencjałem

Foto: Bloomberg

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym lub spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Adam Narczewski, ekspert Admiral Markets

The Travelers Companies

The Travelers Companies (TRV), gigant ubezpieczeniowy i spółka wchodząca w skład indeksu Dow Jones Industrial Average, rozpieszcza inwestorów od czasów końca kryzysu. Kurs akcji przez ostanie 9 lat wzrósł o ponad 320 proc. Nie ma się co dziwić - branża ubezpieczeniowa jest wysoko rentowna, a spółka prezentowała solidne dane finansowe. W drugim kwartale tego roku przychody wzrosły o prawie 5 proc. (rok do roku) i przebiły oczekiwania analityków. Wzrosły też aktywa firmy, a co najważniejsze, wolne przepływy pieniężne sięgnęły 4,5 mld dol. Wskaźniki rentowności TRV wyglądają dobrze - spółka uzyskuje marżę netto na poziomie 10 proc., a zwrot na kapitale własnym prawie 12 proc. Obydwa wskaźniki plasują firmę wśród najlepszych w branży. Cenowo też wygląda to atrakcyjnie - wskaźniki ceny do zysku (12.05) oraz ceny do zysku Schillera (14.70) są niższe od średniej wśród konkurencji co daje jeszcze potencjał do wzrostów. Nie wszystko jednak wygląda tak kolorowo. Gotówka to tylko 0.05 wartości długu, a wskaźnik kapitału do aktywów to tylko 0.23. Kondycja finansowa spółki pogorszy się, jeżeli nie będzie w stanie generować większej ilości gotówki. Kluczowe również dla dalszych wzrostów będą wyniki za trzeci kwartał tego roku. Od strony technicznej kurs TRV znajduje się w dość silnym trendzie wzrostowym od początku 2009 r. Wzrosty te przeplatane są korektami, z których największe sięgają 12 – 13 proc. Taka właśnie korekta wybiła kluczowe wsparcie 120 USD i zatrzymała się (w pierwszym tygodniu września) na zniesieniu 61,8 proc. ostatniej fali wzrostowej. Dynamiczne ruchy na północ wskazują, że cena akcji może próbować atakować historyczne szczyty. Jednak dopiero wybicie oporu na 130 USD, pozwoli na dalsze ruchy wzrostowe, których najbliższym celem powinien być poziom 135 USD. Przy obecnej hossie na rynkach, jest to prawdopodobny scenariusz. Wsparciem jest 114 USD i jego wybicie może skutkować spadkiem w okolice 105 USD (dołki z listopada 2016 r.).

Krzysztof Borowski, prof. SGH

Xing

Cena akcji znajduje się w trendzie wzrostowym – powoli zbliżając się do oporu na 269,90 euro. Pierwsza próba przełamania tej bariery nie powiodła się, ale ostatni duży biały korpus stwarza nadzieję na wybicie w górę. Kolejne zatrzymanie wynikające z zasięgu Fibonacciego to ok. 300 euro. Na wskaźnikach i oscylatorach analizy technicznej dominują wskazania kupna. Mają one jeszcze duży potencjał wzrostowy chociaż wolny Stochastic wchodzi już do pasma wykupienia, a RSI przełamał poziom 70 pkt w górę. Na średnich 15- i 45-sesyjnych obowiązuje złoty krzyż. Wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja sygnalizuje napływ środków o lutego br.

Łukasz Zembik, ekspert TMS Brokers

Siemens

Spółka odnotowała stosunkowo dobry III kwartał. Poprawie, w relacji do tego samego okresu w 2016 r., uległ dochód (wzrost o 8 proc.), dochód netto (wzrost o 7 proc.) oraz zysk na akcję (1,74 euro w porównaniu do 1,64 w III kwartale 2016 r.). Firma jest świadoma swojej silnej pozycji lidera, liczy również na to, że kolejny rok będzie należał do udanych. To powinno zachęcać do kupna jej walorów na giełdzie. Od strony technicznej akcje spółki znajdują się pod istotnym oporem. Mowa tu o linii łączącej poprzednie szczyty z czerwca oraz maja. Jej przełamanie otwiera drogę na wyższe poziomy. Jednocześnie oznaczałoby to, że akcje spółki wracają na ścieżkę wzrostową i ponownie poruszają się w długoterminowej tendencji wzrostowej. O zakończeniu korekty spadkowej może również świadczyć podwójny dołek, który obserwujemy na wykresie dziennym. Powstał on na horyzontalnym wsparciu (szczyty z września 2016 r.) oraz na linii trendu wzrostowego.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty