Gospodarka - Świat

Financial Times: SEC wstrzymała zgodę dla Chin

Pierwsza chińska próba przejęcia amerykańskiej giełdy została powstrzymana, bo sprawa wymaga ponownego przeanalizowania.
Foto: Bloomberg

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odłożyła na później decyzję w sprawie zgody na przejęcie Chicago Stock Exchange przez konsorcjum chińskich firm kierowane przez Chongqing Casin Enterprise Group.

Wcześniej pracownicy SEC rekomendowali udzielenie zgody na kupienie jednej z najstarszych amerykańskich giełd i pierwsze przejęcie giełdy w USA zaproponowane przez Chińczyków. Ale transakcja ta wywołała silny sprzeciw amerykańskich ustawodawców. I oto w liście do giełdy sekretarz SEC Brent Fields napisał, że transakcja będzie wstrzymana, bo sprawdzenia wymagają techniczne i prawne zasady przejęcia. W minionych dwóch latach nadzór rynku w USA poddaje ostrej kontroli wszelkie chińskie próby przejmowania amerykańskich aktywów, łącznie z kupowaniem zagranicznych firm działających w USA.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły