Zarzut dotyczy tego, że zamawiała na koszt podatnika do rezydencji premiera luksusowe posiłki za łącznie ponad 100 tys. dolarów, jednocześnie fałszywie deklarując, że w rezydencji nie ma kucharzy. Przepisy regulujące działanie rezydencji zabraniają bowiem zamawiania jedzenia z restauracji, gdy w siedzibie premiera są na etacie kucharze. W sprawie znanej jako „afera gotowego jedzenia" oskarżony jest również Ezra Seidoff, były wicedyrektor rezydencji.

Sara Netanjahu jest znana z zamiłowania do luksusu połączonego z podłym traktowaniem pracujących dla niej ludzi. Prokuratura dysponuje dowodami, że wspólnie z Seidoffem fałszowała dokumenty dotyczące zamówień składanych w restauracjach, tak by obejść przepisy. Do tych oszustw miało dochodzić w latach 2010–2013.

W 1977 r. Leah Rabin, żona ówczesnego premiera Icchaka Rabina, została przyłapana na naruszeniach prawa dewizowego (nielegalnie posiadała konto w USA). Tamta afera sprawiła, że Rabin szybko ustąpił ze stanowiska. Choć premier Netanjahu od dawna mierzy się z oskarżeniami o korupcję (dotyczącymi jego, jego żony i współpracowników), to ustępować nie zamierza. Zaprzecza, by zrobił coś złego, i określa te zarzuty mianem „medialnego polowania na czarownice". Nie ma powodu, by sądzić, że nowe oskarżenia wobec jego żony zmuszą go do rezygnacji.