Gospodarka - Świat

Brytyjskie banki zamknęły ponad 800 oddziałów

Największe brytyjskie banki – Barclays, Lloyds, HSBC i Royal Bank of Scotland w 2017 r. zamknęły 802 odziały na Wyspach.
Foto: AFP

Pod tym względem miniony rok był tam rekordowy. Banki uzasadniają swoje decyzje w tej sprawie coraz częstszym przechodzeniu klientów na bankowość internetową.

Planowane są dalsze likwidacje  oddziałów. Royal Bank of Scotland (RBS) zapowiedział zamknięcie 259 w pierwszym półroczu, a Lloyds 49 placówek. W latach 2015 – 2016 największe brytyjskie banki zamknęły niecały tysiąc oddziałów. Premier Theresa May poproszona o ocenę planów RBS odpowiedziała, że to „operacyjna decyzja" tego banku.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły