Już bowiem 28 listopada w siedzibie GPW odbędzie się dyskusja na temat aktywności i roli kobiet w sektorze finansowym (jej szczegóły oraz rejestracja na stronie internetowej CFA Poland). Temat budzi dużo emocji, gdyż jak przekonują organizatorzy, sektor finansowy, z różnych powodów, wciąż boryka się z niskim odsetkiem kobiet na stanowiskach stricte finansowych, co może się okazać palącym problemem w czasach globalnej wojny o talenty.

– CFA Society Poland razem z partnerami chce się zarówno bliżej przyjrzeć tym powodom, jak i – szerzej – zastanowić nad kwestią aktywizacji kobiet w sektorze. Podczas konferencji „Women in Finance" zaprezentujemy m.in. wyniki naszego autorskiego badania, w którym pytamy finansistki o ich osobiste odczucia wobec kariery zawodowej w finansach – mówi Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland.

– Z moich obserwacji wynika, że w naszym sektorze, asset management, mężczyznom oferuje się więcej możliwości rozwoju zawodowego. Tymczasem kobiety są dobrze przygotowane merytorycznie, częstokroć mają duże doświadczenie i co najważniejsze, posiadają nieocenione cechy, których mężczyznom często brakuje: otwartość oraz empatię. W Polsce w porównaniu ze średnią światową nie jest najgorzej, aczkolwiek mamy jeszcze sporo do zrobienia. Dlatego bardzo chętnie wspieramy inicjatywę aktywizacji zawodowej kobiet – mówi Marcin Dyl, prezes IZFiA. Konferencja „Women in Finance" będzie miała również wymiar międzynarodowy. Udział w niej mają wziąć goście z Europy i Bliskiego Wschodu. Warto dodać, że sama konferencja jest jednak tylko częścią działań, jakie podejmuje CFA Society Poland na rzecz kobiet działających lub mających zamiar pracować w sektorze finansowym. Partnerami konferencji oraz badania są PKO Finat oraz Antal. Pozostali partnerzy to SEG, IGTE oraz IDM. Patronem honorowym jest GPW.