Łukasz Majchrzyk

To nie fanaberia, ale pomysł na poważny biznes

Saudyjczycy powiedzieli sobie wprost, że tylko z gamingu i e-sportu chcą wygenerować do 2030 roku co najmniej 1 proc. PKB i 39 tys. miejsc pracy – mówi Mieszko Rajkiewicz, doktorant na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Dominik Nowacki: W Polsce ważne jest, żeby koń zarobił

Na Zachodzie przemysł wyścigowy nie jest nastawiony tylko na wygrywanie premii za zwycięstwo. Tam dochodzi element kultury, przyjemności z posiadania wierzchowca – mówi dyrektor Toru Służewiec Dominik Nowacki.

Biznes i sport. Futbol inny, ale biznes taki sam

Tom Brady kupił udziały w klubie Birmingham. To kolejny amerykański celebryta, który inwestuje w piłkę nożną.

Biznes i sport. Stara Dama idzie na dietę

Cały zarząd Juventusu Turyn podał się do dymisji, a to najmniejszy z kłopotów klubu. Śledztwo w sprawie nadużyć finansowych prowadzą włoska prokuratura oraz tamtejszy regulator giełdowy.

Szczerość, spokój i kultura

Wiceprezes KS DevelopRes Rzeszów Marek Pieniążek zapewnia, że sukcesy na Podkarpaciu osiąga się bez szastania pieniędzmi, i zapowiada, że z obranej drogi nie zamierza zejść. Opowiada też, jak się żyje w cieniu słynniejszej Asseco Resovii, walczy o sponsorów, pokonuje potentatów i przyciąga na trybuny kibiców.

Gra o tron

Który wygrał więcej, a który zarobił więcej? Rywalizacja między Michaelem Jordanem a LeBronem Jamesem toczy się nie tylko o miano najlepszego koszykarza w historii.

Kocham klub, ale jeszcze bardziej moją firmę

Z Bertusem Servaasem, prezesem VIVE Textile Recycling o rezygnacji ze sponsorowania jednej z najlepszych drużyn piłki ręcznej na świecie – VIVE Kielce – rozmawia Łukasz Majchrzyk

Piłka nożna po amerykańsku

Biznes i sport › Polscy piłkarze wyjeżdżają grać za oceanem. Amerykańskie kluby oferują im znacznie lepsze pieniądze niż polska Ekstraklasa.

Chiński straszak działa

Biznes i sport › Jeden wpis w mediach społecznościowych może kosztować ligę NBA setki milionów dolarów, reszta więc sportowego świata nie ośmieli się skrytykować polityki Chin.

Bardzo droga zabawka

W Katarze od startu do mety rządzi pieniądz, a mistrzostwa świata w lekkiej atletyce to i tak jedynie wstęp do piłkarskiego mundialu, który odbędzie się za trzy lata.