Adam Roguski

Adam Roguski

Dziennikarz i redaktor. Od września 2005 r. związany z „Gazetą Giełdy Parkiet”, a od września 2009 r. z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie zajmuje się rynkiem nieruchomości i budowlanym, spółkami notowanymi na GPW i Catalyst oraz niepublicznymi. Od maja 2022 r. jest redaktorem prowadzącym „Nieruchomości” – specjalistyczny piątkowy dodatek do „Rzeczpospolitej”. Prowadzi wywiady video z cyklu #ProstozParkietu i #RzeczoNieruchomościach. Współorganizator i moderator dorocznych wydarzeń „Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości”, „Real Estate Impactor” i „Real Estate Trends”. Pomysłodawca cyklu „Nieruchomości pod Orłem”. Wcześniej pisał m.in. o spółkach z sektora hutniczego, przemysłu ciężkiego, firmach z portfeli Romana Karkosika, Zbigniewa Jakubasa i Grzegorza Hajdarowicza. W 2017 r. nominowany do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Katarzyna Steiner: SEGRO i dekady stabilnych dywidend

O sukcesie REIT-ów w Wielkiej Brytanii przesądziło m.in. zdjęcie ze spółek ryzyka zmian podatkowych i znajomość tego typu modelu przez międzynarodowy kapitał – tłumaczy Katarzyna Steiner, dyrektorka finansowa SEGRO na Europę kontynentalną.

Mirbud po konferencji: co z przejęciami, emisją i dywidendą?

Budowlana grupa czeka z decyzją o wejściu na rynek kolejowy – czy dokupić akcji Torpolu, czy przejąć mniejsza spółkę.

O REIT-ach w praktyce

Magazynowy gigant SEGRO – działający od ponad 100 lat, od 1949 r. notowany na londyńskiej giełdzie – REIT-em został w 2007 r. Co daje to spółce i jej akcjonariuszom? Jaka jest polityka dywidendy, jakie zwroty? Dla kogo to instrument – kto jest w akcjonariacie? Jakie są perspektywy rynku magazynowego? Jak REIT-y przyjęły się w Wielkiej Brytanii? O tym w programie Adama Roguskiego powie Katarzyna Steiner, dyrektorka finansowa na Europę kontynentalną w SEGRO.

Polski Holding Nieruchomości z nowym zarządem

Kontrolowany przez Skarb Państwa deweloper i właściciel nieruchomości ma nowe kierownictwo. Za sterami wiceszef Szpitala Bródnowskiego.

GTC chce większej dywersyfikacji portfela

Jeśli biura i centra handlowe, to tylko zielone. Spółka chce również rozwijać się na rynku mieszkaniowym. O transformacji w REIT za wcześnie dywagować.

GTC chce budować mieszkania na sprzedaż i na wynajem

Właściciel biur i galerii handlowych ma na oku szeroko rozumiany rynek mieszkaniowy. Chce też wyjść poza nasz region Europy.

Kurs dewelopera ED Invest w górę po wynikach

Budujący dla spółdzielni mieszkaniowych deweloper planuje rozwijać własne inwestycje.

Bardzo wysoka fala inwestycji mieszkaniowych

Rozpędzająca się w II połowie zeszłego roku aktywność budowniczych lokali w pierwszych miesiącach tego roku przyniosła poziomy, których nie widzieliśmy od boomu w 2021 r. To oznacza, że program „Na start” może mieć mniejszy wpływ na ceny niż jego poprzednik.

Robert Chojnacki, prezes REDNET 24: Nie będzie szaleństwa „Na start”

Inne jest otoczenie rynkowe, inna jest konstrukcja samego programu względem „Bezpiecznego kredytu”. Dlatego nie spodziewam się powtórki gwałtownego wzrostu cen – mówi Robert Chojnacki, prezes REDNET 24 i założyciel portalu Tabelaofert.pl.

Niemiecki PRS na celowniku inwestorów. Jest problem

W I kwartale wartość inwestycji w portfele wynajmowanych mieszkań była w Niemczech najniższa od lat, głównie z powodu małej podaży oraz kryzysu na rynku budowlanym.