Lokaty

Najwyższe odsetki dla spełniających dodatkowe warunki

Lokując oszczędności na rocznej Nest Lokacie Nowe Środki w Nest Banku możemy zyskać 2,7 proc. w skali roku.
Foto: Fotolia

Ale jak sama nazwa wskazuje, zdeponować musimy nowe środki (różnica między łącznym saldem w dniu założenia lokaty a saldem z 15 października 2017 r.). Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł, górna granica nie została wyznaczona.

W Banku Ochrony Środowiska pojawiła się nowa oferta – EKOlokata Plus – dla osób mających w tym banku konto osobiste. Dodatkowe warunki są następujące: średnie w miesiącu saldo na koncie musi odpowiadać minimum 10 proc. kwoty lokaty (w każdym miesiącu trwania depozytu); poza tym trzeba przeprowadzić transakcje bezgotówkowe kartą debetową o wartości co najmniej 300 zł miesięcznie. Oprocentowanie lokaty wynosi 2,5 proc. w skali roku. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. zł.

Podobne wymagania (z pominięciem operacji kartą) stawia Idea Bank tym klientom, którzy chcą otworzyć Lokatę Cloud. Deponując minimum 500 zł można zarobić 2,4 proc. w skali roku.

Najatrakcyjniejsze lokaty 12-miesięczne

Foto: Rzeczpospolita

2,3 proc. rocznie gwarantuje Lokata Plus w Toyota Banku. Minimalna wpłata wymagana od posiadaczy Konta Jedynego to 5 tys. zł.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku lokat rocznych wynosi teraz 2 proc. w skali roku. Tyle zapewniają m.in.: Santander Consumer Bank czy Credit Agricole.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły