Lokaty

TOP 10 lokat bankowych na 1 miesiąc

Najlepsza lokata jednomiesięczna z wkładem 5 tys. zł oferowana jest przez Eurobank.
Foto: 123rf

Na depozycie LOGujesz – LOKujesz zyskać można 3,5 proc. odsetek w skali roku. Oferta przeznaczona jest jednak wyłącznie dla użytkowników aplikacji mobilnej banku. Minimalna kwota lokaty wynosi 200 zł (max. 10 tys. zł.)

Idea Bank zapewnia 3 proc. odsetek w skali roku na Lokacie Happy. Produkt dostępny jest dla nowych klientów banku, którzy zainwestują od 500 zł do 10 tys. zł.

Aż o połowę mniej na EnveloLokacie Mobilnej oferuje EnveloBank. Zysk na poziomie 1,5 proc. w skali roku gwarantuje wpłata już od 500 zł. Bank nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu.

1,4 proc. w skali roku na Lokacie standardowej otwieranej przez system bankowości mobilnej daje PlusBank. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł.

Na kolejnej pozycji zestawienia uplasował się Nest Bank z Nest Lokatą. Produkt gwarantuje 1,3 proc. zysku w skali roku. Należy jednak otworzyć konto osobiste. Ci, którzy się na rachunek nie zdecydują, zarobią o 0,2 pkt. proc. mniej. Wymagana minimalna kwota wkładu to 1 tys. zł.

1 proc. odsetek w skali roku oferuje Bank Zachodni WBK na eLokacie i Raiffeisen Polbank na Standardowej Lokacie Internetowej. Obie dostępne są z poziomu bankowości elektronicznej banków. Lokatę w BZ WBK założyć można od kwoty 1 tys. zł, zaś w Raiffeisen Polbank od 3 tys. zł.

Z 1 proc. do 0,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Mobilnej w Banku Pekao SA. Produkt oferowany jest klientom korzystającym z aplikacji mobilnej banku. Wymagana minimalna kwota zasilenia depozytu wynosi 1 tys. zł.

Wzrosło natomiast oprocentowanie lokaty standardowej w Ofercie mobilnej w banku Credit Agricole. Obecnie depozyt gwarantuje 0,7 proc. zysku w skali roku. We wrześniu jego oprocentowanie wynosiło 0,5 proc. Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Na podobny zysk – 0,7 proc. w skali roku - liczyć mogą również klienci korzystający z aplikacji mobilnej IKO w PKO BP oraz z internetowego Inteligo, jak również osoby zakładające standardową lokatę terminową przez bankowość elektroniczną w Deutsche Banku. Minimalna wpłata w PKO i Inteligo wynosi 1 tys. zł. Deutsche Bank wymaga 2 tys. zł.

W pozostałych przypadkach oprocentowanie depozytów, które trafiły do dziesiątki najlepszych lokat zakładanych na jeden miesiąc wynosi około 0,6 proc. w skali roku. Poza rankingiem znalazły się lokaty z zyskiem na poziomie od 0,2 proc. do 0,5 proc. w skali roku.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły