Amerykańska FDA (Food and Drug Administration – Agencja ds. Żywności i Leków) wydało pozytywną opinię i certyfikat, co uwieńczyło dwuletnie prace nad PocketECG III. Medicalgorithmics twierdzi, że to najbardziej zaawansowanym technologicznie na świecie urządzeniem do zdalnego monitorowania i diagnozowania zaburzeń pracy serca. Jego oficjalna premiera jest przewidziana podczas międzynarodowej konferencji naukowej Heart Rhythm Society, która odbędzie się w maju w Denver.

Nowy PocketECG łączy w sobie funkcje rejestratora EKG, transmitera sygnału pracy serca oraz smartfonu, który go przetwarza i wysyła na serwer w centrum monitoringu lub placówce medycznej. Do tej pory pacjent nosił ze sobą dwa oddzielne, niewielkie urządzenia. - Zatwierdzenie przez FDA i dopuszczenie do obrotu nowej generacji PocketECG jest sygnałem, że dotrzymujemy obietnic danych inwestorom. Nigdy nie spoczywamy na laurach i wciąż udoskonalamy nasz system, funkcjonalność raportów i samego urządzenia. Dzięki nowemu urządzeniu chcemy wzmocnić naszą pozycję w Stanach Zjednoczonych, a także rozszerzyć zasięg na inne kontynenty. Nasz produkt ułatwia monitorowanie i diagnozowanie pacjentów z bezobjawowymi bądź nieregularnie występującymi zaburzeniami pracy serca, które nieleczone mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia lub nawet do śmierci - mówi Piotr Żółkiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych i operacyjnych.

- Widzę znacznie więcej zastosowań dla nowego urządzenia. Obecnie jest wykorzystywane w telemetrii kardiologicznej, ale w planach mamy także poszerzenie zasięgu branżowego. Rynek badań klinicznych na zlecenie firm farmaceutycznych (cardiac safety) jest pierwszym wyborem, ale nie ograniczamy się tylko do niego. Intensywnie pracujemy nad analizą rynku, także nad możliwością przejęcia wybranych firm, co pozwoli nam na wykorzystanie synergii do dalszego, intensywnego rozwoju i wzmocnienie pozycji lidera na światowym rynku.  Zapowiada się naprawdę dobry i dynamiczny rok – mówi Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics.