- Zgodnie z zaleceniami premiera - to nie jest czas wolny dla uczniów. Powinni poświęcić go na powtórki do egzaminów. To będzie zależało od szkoły, od tego jak nauczyciel zorganizuje pracę. Są możliwości pracy zdalnej, nauczyciele mogą wysyłać uczniom zadania - wyjaśniała Karolina Adamska, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu, cytowana przez "Głos Wielkopolski".

- Wiadomość o zamknięciu placówek edukacyjnych nie była dla nas zaskoczeniem, w przypadku tak szybko postępującego procesu rozprzestrzeniania się wirusa. Od kilku tygodni w rozmowach z naszymi partnerami edukacyjnymi obserwujemy większe zainteresowanie platformą Eduwarebox. Szczególnie w obszarze wsparcia nauczania na odległość przy scenariuszu lekcji niezrealizowanego w salach lekcyjnych - wyjaśnia prezes Betacomu, Bartłomiej Antczak.

Prezes wyjaśnia, że w rozmowach prowadzonych na poziomie Ministerstw Edukacji i innych jednostek odpowiadających za edukację na rynkach europejskich, gdzie wykorzystywana jest platforma, główny nacisk został położony na wsparcie pracy nauczycieli w opracowaniu planów zajęć, łączeniu celów lekcyjnych z repozytoriami treści cyfrowych. Ważne jest także zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracy nauczyciela i uczniów spotykających się w wirtualnych salach zajęciowych. - Myślę, że obecny kryzys przyspieszy cyfrową transformację szkół przez efektywne wykorzystywanie platform, takich jak eduwarebox. Część wypracowanych mechanizmów wpłynie również na efektywność procesu uczenia i pozostanie w użyciu również w momencie przywrócenia normalnego modelu funkcjonowania życia w szkołach - ocenia Antczak.

Rozwiązanie Betacomu nie jest nieznane w województwie Wielkopolskim. Spółka wdraża tam Eduwarebox w ramach programy Cyfrowa Szkoła Wielkopolski.

Walor Betacomu po 13 rósł o ponad 5 proc., do 7,42 zł.