Zmiana na stanowisku prezesa Pekao

Alicja Kornasiewicz, prezes Pekao SA złożyła rezygnację z funkcji prezesa banku - dowiedział się "Parkiet".

Aktualizacja: 25.02.2017 21:30 Publikacja: 14.04.2011 19:08

Zmiana na stanowisku prezesa Pekao

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Od 1 maja to stanowisko obejmie Luigi Lovaglio, wiceprezes banku.

Z naszych informacji wynika, że Kornasiewicz pozostanie w strukturach UniCreditu, większościowego akcjonariusza Pekao. Wejdzie do rady nadzorczej Pekao oraz do rad nadzorczych banków kontrolowanych przez UniCredit na Węgrzech i Ukrainie.

Kornasiewicz objęła stanowisko prezesa Pekao 15 lutego 2010 r. Wcześniej m.in. pełniła funkcję prezesa zarządu UniCredit CAIB Poland SA oraz zarządzała UniCredit CAIB AG w Austrii. Była wiceministrem skarbu w rządzie Jerzego Buzka.

Luigi Lovaglio, który zastąpi ja na tym stanowisku, pełni funkcję wiceprezesa Pekao od 2003 roku, a w listopadzie 2007 roku rada nadzorcza banku powołała go na stanowisko pierwszego wiceprezesa i dyrektora generalnego. Odpowiadał m.in. za projekt integracji Pekao z wydzieloną częścią Banku BPH.

Pekao jest drugim pod względem wielkości bankiem na polskim rynku.

Przed objęciem stanowiska przez Kornasiewicz szefem Pekao był Jan Krzysztof Bielecki, który zrezygnował w wyniku sporu z akcjonariuszem banku, dotyczącego kompetencji zarządu Pekao w ramach grupy UniCredit. Bank oficjalnie nie potwierdził informacji o zmianie prezesa.

[b][link=http://www.parkiet.com/instrument/1938,4.html]Zobacz pigułę informacyjną spółki Pekao[/link][/b]

[ramka][b]Alicja Kornasiewicz [/b]kieruje Pekao od stycznia ubiegłego roku. Do Pekao przeszła z banku inwestycyjnego UniCredit CAIB, którego była szefem zarówno w Polsce, jak i Austrii. Kornasiewicz zasiadała także w radzie nadzorczej Pekao (UniCredit jest właścicielem Pekao). W latach 1997 – 2000 zajmowała stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wcześniej, w latach 1993 – 1997, pracowała w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, najpierw w Londynie, a następnie w Warszawie. Przez dwa lata (1989 – 1991) była posłem w Sejmie kontraktowym – wybrana z listy ZSL. [/ramka]

Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego
Gospodarka
Ludwik Sobolewski rusza z funduszem odbudowy Ukrainy
Gospodarka
„W 2024 r. surowce podrożeją. Zwyżki napędzi ropa”
Gospodarka
Szef Fitch Ratings: zmiana rządu nie pociągnie w górę ratingu Polski
Gospodarka
Czy i kiedy RPP wróci do obniżek stóp?
Gospodarka
Złe i dobre wieści przed COP 28