Jej celem będzie ustalenie potencjału amerykańskiego rynku oraz zapotrzebowania na produkty grupy w perspektywie najbliższych trzech lat. Ostateczne decyzje dotyczące rozwoju w USA zarząd Rawlplugu podejmie do końca 2017 r. Ekspansja w Ameryce Północnej wpisuje się w strategię producenta śrub i zamocowań. Jej kluczowym elementem jest wzmacnianie pozycji istniejących już spółek zagranicznych, a także wchodzenie na nowe rynki, ze szczególnym uwzględnieniem rynków pozaeuropejskich.

W I kwartale Rawlplug zrealizował za granicą 113,6 mln zł przychodów, co stanowiło 65 proc. całkowitych obrotów grupy. To poziom podobny jak przed rokiem.

Obecnie spółka rozwija się także w Europie, Australii, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Jest też aktywna na rynkach dalekowschodnich. Na początku roku zarejestrowała w Singapurze firmę Rawlplug Singapore, zajmującą się sprzedażą narzędzi oraz technik zamocowań dla budownictwa. Kolejna spółka handlowa – Rawlplug Shanghai Trading z siedzibą w Chinach – ruszyła w maju. Ma ona centralizować zakupy importowe dla grupy Rawlplug na terytorium Chin oraz sprzedawać produkty na terenie Azji. Spółka chciałaby mieć ponadto własny magazyn w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.