Firmy

ABS Investment: Cahelio może zostać liderem?

Notowana na NewConnect firma inwestycyjna ABS Investment objęła akcje Cahelio, które będą stanowiły 40 proc. udziału w podwyższonym kapitale zakładowym tego podmiotu.

Wartość transakcji przekroczyła 350 tys. zł. Cahelio działa w branży informatycznej i zajmuje się opracowywaniem rozwiązań przeznaczonych do celów geodezyjnych i kartograficznych.

– Od dłuższego czasu szukałem do portfela ABS specjalistycznej spółki o wysokiej rentowności, która niekoniecznie powinna zadebiutować na rynku NewConnect, ale za to będzie posiadać zdolność do corocznej wypłaty dywidendy, i to na wysokim poziomie. W mojej ocenie Cahelio ma dobre perspektywy rozwoju, bowiem w niszy, w jakiej działa, ma szansę stać się liderem rynku. Rolą ABS będzie wspieranie tej firmy – komentuje Sławomir Jarosz, prezes ABS Investment.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz