Waluty

Dolar próbuje odbijać

Czy rynek próbuje rozgrywać scenariusz, że „za pięć dwunasta” okaże się, że nie doszło jednak do zamknięcia instytucji rządowych w USA, które miały „finansowanie” do dzisiaj?

Marek Rogalski, główny analityk walutowy, DM BOŚ

Foto: materiały prasowe

Niewykluczone. Politycy (zwłaszcza z Partii Demokratycznej) muszą ocenić, czy prowokowanie politycznego chaosu rzeczywiście im się opłaca. Bo „niepokornych" senatorów z Partii Republikańskiej będzie o wiele łatwiej przekonać. W każdym razie po południu widać, że dolar nieśmiało, ale jednak próbuje odbijać. Rzut oka na USD/JPY i widać, że motorem ruchu nie są bynajmniej amerykańskie fundamenty (ta para walutowa jest dość wrażliwa na te kwestie), gdyż ...jen jako jedna z nielicznych walut zyskuje dzisiaj w relacji do dolara. Analiza techniczna pokazuje jednak, że można liczyć na wsparcie w postaci strefy 110,10-110,50.

Wykres dzienny USD/JPY

Foto: DM BOŚ

W grupie G-10 dolar najlepiej radzi sobie w relacji ze swoim kanadyjskim odpowiednikiem – w przypadku CAD'a widać jeszcze echa ostatniej decyzji Banku Kanady („gołębia" podwyżka stóp nie była tym, co chciałby zobaczyć rynek). Na dziennym wykresie USD/CAD widać rosnące znaczenie obszaru 1,24, jako mocnego wsparcia.

Wykres dzienny USD/CAD

Foto: DM BOŚ

Sporządził: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: DM BOŚ

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz