Technologie i IT

Hawe: Na platformie Patrowiczów

Firma Hawe może jeszcze w tym miesiącu być notowana na platformie Nova Giełda, założonej przez rodzinę Patrowiczów. Handel akcjami na GPW jest zawieszony, bo spółka nie publikuje sprawozdań finansowych – zarząd obwinia za ten stan rzeczy zarządcę restrukturyzacyjnego

Mariusz Patrowicz

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

.

Zarząd Hawe poinformował, że rozmawia z władzami NG, ale zaangażowanie spółki nie jest wcale konieczne. Na NG nie obraca się akcjami, tylko opcjami konwertowalnymi, które inwestorzy otrzymują w zamian za zdeponowane właściwe akcje. Opcje uprawniają do wszelkich praw majątkowych i korporacyjnych z akcji.

Hawe będzie drugą spółką na NG spoza portfela Patrowiczów. Do obrotu mają wejść wkrótce walory Huty Stalowa Wola. Mariusz Patrowicz mówił wcześniej, że NG ma być platformą obrotu akcjami pracowniczymi.

Platformie Patrowiczów przygląda się KNF. – Sprawa jest w toku, o szczegółach nie możemy informować – mówi Jacek Barszczewski, rzecznik KNF. NG nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły