Sztuka

Zdjęcia Marilyn Monroe na sprzedaż

Zdjęcia z ostatniej, bardzo odważnej sesji fotograficznej Marilyn Monroe będzie można kupić podczas aukcji Heritage Auctions w Nowym Jorku.
Foto: Heritage Auctions/Lawrence Schiller

Nigel Russell - dyrektor Heritage Auctions - szacuje, że zdjęcia zostaną sprzedane za co najmniej 35 tysięcy dolarów - niemal 130 tys. złotych. Na sprzedaż jest w sumie 12 zdjęć aktorki.

Foto: Heritage Auctions/Lawrence Schiller

Zdjęcia Marilyn Monroe zrobił wtedy młody, 25-letni fotograf Lawrence Schiller. Sesja miała miejsce latem 1962 roku na basenie wytwórni Twentieth Century-Fox w Los Angeles - mniej więcej miesiąc przed śmiercią Marilyn Monroe.

Schiller poznał aktorkę na planie jej ostatniego filmu "Skłóceni z życiem". Młody fotograf pojechał tam na zlecenie francuskiego magazynu "Paris Match" i zaprzyjaźnił się z nią. Monroe szybko zgodziła się na odważną sesję na basenie. Była to prawdopodobnie ostatnia sesja zdjęciowa w jej życiu.

 

Foto: Heritage Auctions/Lawrence Schiller

Na aukcji wystawione zostaną także inne zdjęcia celebrytów, m.in. Franka Sinatry idącego w otoczeniu ochroniarzy przez hotel Foundtainebleau w Miami Beach, boksera Muhammada Ali, piosenkarza Bruce Springsteena oraz dwa zdjęcia zespołu The Beatles z legendarnej sesji na przejściu dla pieszych na Abbey Road, które nie trafiły na okładkę ich płyty.

Aukcja odbędzie się 11 października.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły