Rekomendacje

DM BOŚ rekomenduje zakup akcji Tower Investment

Według szacunków analityków deweloper wyceniany jest z gigantycznym dyskontem.
Foto: materiały prasowe

W raporcie z 13 lutego analitycy DM BOŚ wydali rekomendację „kupuj” dla Tower Investments, a cenę docelową oszacowali metodą DCF na 112,7 zł przy kursie 43,5 zł.

Notowania dewelopera specjalizującego się w nieruchomościach komercyjnych są w trendzie spadkowym – w marcu ub.r. cena przekraczała 82 zł, kilka dni temu spadła poniżej 42 zł – bieżący kurs to ponad 46 zł.

Analitycy wskazali, że spółka jest atrakcyjnie wyceniana wskaźnikowo (5,2x i 3,7x P/E na lata 2018 i 2019). Podkreślili, że rynek jest silny, sieci detaliczne mają 2,5 mld zł na dalszą ekspansję, a spółka zbudowała imponujący portfel zamówień. Tower buduje głównie sklepy dla popularnych sieci (m.in. Biedronka, Lidl). Wpływy z IPO (22,5 mln zł) powinny pozwolić spółce na zwiększenie portfela.

Analitycy prognozowali, że w roku obrotowym 2017 (od 1 listopada 2016 do 31 grudnia 2017) przychody spółki wyniosą 43,3 mln zł, a zysk netto 13 mln zł. Po sporządzeniu raportu DM BOŚ, ale przed jego odtajnieniem spółka podała wstępne wyniki za 2017 r: przy 33,6 mln zł przychodów miała 13,6 mln zł czystego zarobku. Dane po audycie będą znane w kwietniu.

Na 2018 r. zarząd prognozuje zysk netto w wysokości 19,5 mln zł. Analitycy DM BOŚ oczekują, że zarobek sięgnie 18,3 mln zł.

 

DM BOŚ był oferującym akcje w grudniowym IPO. W raporcie z 29 listopada analitycy szacowali wartość akcji na 91,6 zł metodą porównawczą i 115,3 zł metodą dochodową. Spółka sprzedała w ofercie 500 tys. akcji (32 proc. podwyższonego kapitału) po 45 zł wobec ceny maksymalnej 65 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły