Przemysł

Polna: Delisting u Jakubasa

Zmiany w portfelu milionera
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Wielu inwestorów zastanawia się nad wycofywaniem się z rynku kapitałowego z uwagi na przeregulowanie. Też się zastanawiam, czy dla mniejszych podmiotów jest sens bytu na giełdzie. Mam dwie mniejsze spółki na GPW, więc będę analizował, co się będzie dalej działo – mówił dwa miesiące temu Zbigniew Jakubas. Znany inwestor przeszedł do czynu – ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Zakładów Automatyki Polna pozostających poza jego kontrolą. To blisko 55 proc. w kapitale. Intencją jest wycofanie firmy z giełdy – stosowna uchwała zostanie przedłożona walnemu zgromadzeniu.

Jakubas proponuje 19,92 zł za akcję – średni kurs z ostatnich trzech miesięcy to 19,88 zł, a z sześciu 19,91 zł. Dwa lata temu papiery były wyceniane na prawie 35 zł, do maja br. kurs zjechał do 18,74 zł. Ogłoszenie wezwania spowodowało skok do nieco powyżej 20 zł. Zapisy będą przyjmowane od 13 czerwca do 12 lipca.

Głównymi spółkami Jakubasa na GPW są Mennica Polska i Newag. Drugą mniejszą, obok Polnej, firmą jest deweloperskie Centrum Nowoczesnych Technologii.


Wideo komentarz