Przemysł

Kęty: dywidenda i prognoza

W 2018 r. przetwórca aluminium prognozuje 253 mln zł zysku netto, czyli o – według wstępnych szacunków - 5 proc. więcej niż w 2017 r. Przychody mają się zwiększyć o 9 proc., do 2,89 mld zł, a zysk operacyjny o 5 proc., do 317 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Zarząd zarekomendował, by na dywidendę przeznaczyć maksymalnie 80 proc. ubiegłorocznego skonsolidowanego zysku netto. Polityka zakłada rekomendowanie wypłaty od 60 do 100 proc. Kęty to jedna ze spółek z najwyższym udziałem funduszy emerytalnych i inwestycyjnych w akcjonariacie.

Według wstępnych szacunków grupa miała 242 mln zł czystego zarobku, czyli po 25,4 zł na akcję.

Zgodnie z rekomendacją daje to dywidendę na poziomie 20,3 zł na papier – przy obecnym kursie (400 zł) daje sto stopę dywidendy 5,1 proc. W 2017 r. dywidenda wyniosła 30 zł na walor– wtedy jednak poza 100 proc. zysku akcjonariusze zdecydowali o wypłacie części kapitału zapasowego.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły