Reino Dywidenda Plus ponowi ofertę z większym portfelem

Spółka jest zdecydowana na drugie podejście do giełdy, kiedy tylko wejdzie w życie ustawa o REIT. Ten czas wykorzysta na zgromadzenie w portfelu większej liczby biurowców.
Foto: Fotorzepa/Waldemar Kompała

Działająca w formule REIT spółka Reino Dywidenda Plus podtrzymuje kurs na warszawski parkiet. W ubiegłym roku nie udał się plan zebrania do 300 mln zł na zbudowanie portfela nieruchomości biurowych, który miał zapewniać stałe przychody z najmu, dystrybuowane do akcjonariuszy w formie dywidendy.

Nawet pięć biurowców

– Nie tylko my czekamy na ustawę. Wiemy, że nasze nieudane podejście do giełdy w 2016 r. wstrzymało plany również innych podmiotów – komentuje Radosław Świątkowski, prezes Reino Dywidenda Plus. – Jeśli ustawa zostanie przyjęta w II połowie bieżącego roku, to – biorąc pod uwagę czas na procedury związane z prospektem emisyjnym i przygotowaniem oferty – wysypu ofert REIT można się spodziewać w I połowie przyszłego roku. Oczywiście wcześniej w formule REIT mogą zacząć działać podmioty już obecne na parkiecie, mające w portfelach wybudowane przez siebie nieruchomości. Dla nas najważniejsze jest, by stworzono możliwość pojawienia się na giełdzie nowych podmiotów, które z założenia powstawały i działają w formule REIT. Tylko taki scenariusz pozwoli na istotne zwiększenie kapitalizacji giełdy – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i uzyskaj dostęp do pełnych treści!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz