Gospodarka - Świat

Soros obligatariuszem Tesli i akcjonariuszem Amazona

Fundusz inwestycyjny Georga Sorosa zainwestował w poprzednim kwartale 35 mln dol. w obligacje amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego

George Soros

Foto: Bloomberg

Soros Fund Management kupił obligacje zamienne na akcje spółki Tesla, których termin wykupu przypada na marzec 2019 roku - wynika z informacji o składzie portfela przesłanych do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Początek roku nie należał do udanych dla koncernu motoryzacyjnego. Według informacji agencji Reuters firma miała problemy produkcyjne z autem Model 3, doszło do przetasowania wśród kierownictwa, a na prezesa Elona Muska spadła fala krytyki po ogłoszeniu wyników za I kwartał tego roku.

Soros Fund Management nabył 51 200 akcji Amazonu, mimo, że w ostatnim kwartale minionego roku pozbył się walorów tej firmy.

Fundusz inwestycyjny zainwestował także w akcje Alphabet i Netflixa.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły