Giełda

Przeciąganie liny na GPW

Na półmetku wtorkowego handlu nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający. W Europie przeważa kolor zielony.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

W pierwszej część wtorkowego handlu więcej do powiedzenia mieli sprzedający, bowiem przez większą część czasu WIG20 świecił na czerwono. Spadki nie były jednak duże. W południe indeks ten traci 0,3 proc. i znajduje się na poziomie 2372 pkt. Po czterech godzinach handlu obroty dla szerokiego WIG wyniosły 400 mln zł, z czego 303 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. mWIG40 oraz sWIG80 również znajdują się blisko wczorajszego zamknięcia.

Sprawdź notowania na www.parkiet.com

WIG20 oscyluje wokół poziomu 2370 pkt., gdzie przebiega linia oporu wyznaczona przez lokalne dołki z grudnia i lutego. Wsparciem jest piątkowe minimum na 2296 pkt.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej

Na innych giełdach w Europie przeważa kolor zielony, który widoczny jest m.in. w: Madrycie, Paryżu, Mediolanie. Pod kreską znajdują się główne indeksy giełd w Londynie oraz Frankfurcie. Spadki tam nie przekraczają jednak 0,3 proc.

Z grona blue chips najlepiej prezentują się notowania mBanku oraz CCC. Wczoraj po sesji producent butów podał szacunkowe wyniki za 2017 r. W tym okresie grupa zanotowała 303 mln zł zysku netto, o 4 proc., mniej niż w 2016 r. Najmocniej na czerwono świecą natomiast walory PGE, Eurocashu oraz Tauronu. Subindeks WIG-energia zniżkuje o 2 proc. Od początku stycznia spadł już o 13 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły