Giełda

Banki dołują WIG20

Na półmetku sesji strona podażowa ma dużą przewagę. Wszystkie banki zgrupowane w indeksie blue chips świecą na czerwono.
Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński

Na półmetku czwartkowego handlu wyraźną przewagę na GPW ma strona podażowa. Początek handlu nie zwiastował jednak tak mocnych spadków. Wyraźne pogorszenie nastrojów przyszło po godz. 10. Obecnie WIG20 traci 1,5 proc. i jest blisko dziennego minimum na 2320 pkt. Wczorajsze minimum zostało ustanowione na poziomie 2317 pkt. Po czterech godzinach handlu obroty dla szerokiego WIG wyniosły 410 mln zł, z czego 330 mln zł to zasługa 20 największych emitentów.

Sprawdź notowania akcji na www.parkiet.com

Z technicznego punktu widzenia ważne jest by byki obroniły okrągły poziom 2300 pkt. Lokalne minimum zostało ustanowione 5 marca na poziomie 2296 pkt.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej

Najmocniej WIG20 dołują notowania banków. Akcje Alior Banku tracą o 7,3 proc., do 75,8 zł. Bank w IV kwartale 2017 r. miał 143 mln zł zysku netto, czyli nieznacznie więcej niż średnia prognoz zakładająca 141 mln zł. Oznacza to spadek o 56 proc. rok do roku i o 24 proc. wobec poprzedniego kwartału. Po ok. 3-4 proc. tanieją też walory PKO BP oraz BZ WBK. Na czerwono świeca też walory mBanku oraz Banku Pekao. Subindeks WIG-banki tanieje o ponad 3 proc. Przecena banków to pokłosie wypowiedzi Adam Glapińskiego, prezes NBP, który zapowiedział, że nie widzi powodów do podwyższenia stóp procentowych w tym roku. W gronie blue chips najlepiej prezentują się notowania CCC, PGE oraz Grupy Lotos.

Relatywnie najlepiej wyglądają małe i średnie spółki. mWIG40 oraz sWIG80 tracą po około 0,2 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły