MDI Energia: Czy branża złapie wiatr w żagle?

Notowana na rynku głównym GPW spółka wiąże nadzieje z rozwojem energetyki wiatrowej. Ważne w tej branży będzie jednak nastawienie banków do kredytowania tych inwestycji. Akcje spółki drożały w br. o 41 proc., do 3,96 zł.

Publikacja: 25.09.2020 05:00

MDI Energia: Czy branża złapie wiatr w żagle?

Foto: AFP

MDI Energia działa we wszystkich obszarach energii odnawialnej. Spółka oprócz projektów biogazowni i instalacji fotowoltaicznych widzi szansę na rozwój w branży energii wiatrowej.

– Wiążemy nadzieje z rozwojem energetyki wiatrowej. Należymy do pionierów budowy farm wiatrowych w formule pod klucz, dotychczas zrealizowaliśmy w Polsce projekty o łącznej mocy ponad 400 MW, w tym takie, jak pionierskie Cisowo – 18 MW", „Zagórze – 30 MW" obecnie zarządzane przez Tauron, „Tymień – 50 MW" obecnie zarządzane przez amerykańskiego inwestora Invenergy czy też „Lake Ostrowo- 34 MW" obecnie zarządzane przez PGE Energia. Największym projektem wiatrowym zrealizowanym przez spółkę był kompleks wieloetapowy zlokalizowany wokół Darłowa, gdzie finalnie wybudowanych zostało łącznie ponad 200 MW – mówi Grzegorz Sochacki, prezes MDI Energia. Jak dodaje, spółka spodziewa się, że w przyszłym roku ustawa wiatrowa zostanie zliberalizowana, co otworzy nowe możliwości i ułatwi uzyskanie nowych pozwoleń na budowę projektów na lądzie z różnymi typami wiatraków będących obecnie w produkcji.

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Energetyka
Ekonomiczny żywot starych węglówek Taurona dobiega końca. Zwolnień nie będzie
Energetyka
Tauron zwraca uwagę na drożejące projekty OZE
Energetyka
Enea planuje emisję obligacji
Energetyka
Rekordowe wyniki Taurona. W tle 8 miliardów rekompensat
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Energetyka
"Nowe taryfy na prąd to wejście do kasyna i niepewność". Niepokój sprzedawców
Energetyka
Enea rozważa węglowe warianty