Budownictwo

Polnord: Pozew za KB Dom

Spółka Capital Partners złożyła do sądu pozew przeciwko Polnordowi i SGB-Bankowi o zapłatę 9,46 mln zł tytułem naprawienia szkody spowodowanej tym, że nie zostało ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji KB Dom.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Capital Partners szacuje, że w przypadku wygranej i opłacenia kosztów postępowania, może pozyskać 6,86 mln zł – spółka jest przy tym przygotowana na długotrwały proces.

Polnord wiosną br. zwiększył zaangażowanie w KB Dom z 31,7 do 34,7 proc., jednak zapowiedział że nie ogłosi wezwania, bo przekroczenie progu 33 proc. głosów nastąpiło w trybie zwalniającym z takiego obowiązku.

KB Dom jest generalnym wykonawcą inwestycji budowlanych. Wyceniany jest na ponad 27 mln zł przy przeszło 85 mln zł wartości księgowej.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły