Budownictwo

DM mBanku zaleca kupować Erbud

Analitycy uważają, że trwający od kilku miesięcy spadek notowań budowlanej jest zbyt głęboki.
Foto: parkiet.com

W raporcie z 15 grudnia analitycy DM mBanku podtrzymali zalecenie „kupuj" dla Erbudu, a cenę docelową oszacowali na 28,7 zł przy kursie 20,6 zł. Bieżąca wycena rynkowa to 20,7 zł. W czerwcu za papiery płacono ponad 30 zł.

Zdaniem ekspertów, zwłaszcza po tak głębokiej przecenie, Erbud jest dobrą ekspozycją na trudny sektor budowlany z racji portfela z krótką zapadalnością i niewielkim udziałem kontraktów publicznych. Wartość backlogu na koniec września sięgała 2,1 mld zł. Spółka ma szansę poprawiać rentowność z uwagi na niższa walkę konkurencyjną, spadek tempa wzrostu cen materiałów oraz wzrost własnego potencjału wykonawczego.

Analitycy szacują, że w tym roku grupa zanotuje 26,1 mln zł zysku netto, a w przyszłym 29,3 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły