Budownictwo

Udane otwarcie Marvipolu

Na otwarciu debiutu papiery dewelopera podrożały o blisko 11 proc.
Foto: Fotorzepa, Adam Roguski

Pierwsza transakcja została zawarta po 8,15 zł, czyli o 10,9 proc. powyżej kursu odniesienia. Niedługo po starcie notowań kurs rósł o nawet 17 proc., do 8,6 zł, ale po pewnym czasie spadł pod kreskę.

Marvipol Development „wypączkował" na zasadzie spin-offu z Marvipolu Holding (dziś to British Automotive Holding). Akcje deweloperskiej firmy przypadły właścicielom papierów BAH w stosunku 1 do 1.

- To niezwykły debiut, Marvipol Development to zarazem debiutant i spółka giełdowa z dziewięcioletnim doświadczeniem. Zarówno w 2008 r., kiedy na parkiet wchodził Marvipol Holding, jak i dziś zawieramy kontrakt z inwestorami. Jesteśmy zobowiązani generować dla nich dobre wyniki. Historia pokazała, że wywiązujemy się z tego. Biznesy idą do przodu, ale główne wzrosty są jeszcze przed nami. Segmen mieszkaniowy i magazynowy dają jeszcze duże możliwości rozwoju – powiedział Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipolu Development.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły