Budownictwo

Sukces oferty Tower Investments

Deweloper pozyskał z emisji akcji ponad 22 mln zł na inwestycje.

Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Deweloper powierzchni komercyjnych uplasował wszystkie oferowane akcje. IPO obejmowało 500 tys. papierów, z czego 100 tys. w transzy detalicznej. Inwestorzy indywidualni zapisali się na blisko 179 tys. akcji.

Cena emisyjna wynosiła 45 zł wobec ceny maksymalnej na poziomie 65 zł. Wartość oferty wyniosła 22,5 mln zł.

– Cieszymy się, że wszystkie akcje nowej emisji znalazły nabywców. Nie dziwi nas tak duża redukcja, cena emisyjna była bardzo atrakcyjna, stąd tak duże zainteresowanie nabyciem naszych akcji – mówi cytowany w komunikacie Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Invetsments. - Pozyskane pieniądze przeznaczymy na nabycie kilku atrakcyjnych nieruchomości, dzięki emisji będziemy mieli zdolność do lewarowania działalności na kolejne 20-30 mln zł, co umożliwi realizację naszych planów inwestycyjnych – informuje prezes spółki.

Debiut na GPW planowany jest jeszcze na grudzień.

Tower Investments specjalizuje się w realizacji obiektów dla sieci dyskontowych, głównie Biedronki i Netto, a uzupełniająco także innych sieci – stacji benzynowych czy restauracji typu fast food. Realizuje tez parki handlowe pod marką Shopin.

Analitycy DM BOŚ – który był oferującym – oszacowali wartość akcji na 91,6 zł metodą porównawczą i 115,3 zł metodą dochodową.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły