Budownictwo

DM BOŚ wycenia Tower na 91,6-115,3 zł

Analitycy szacują wartość zmierzającego na GPW dewelopera znacznie wyżej niż inwestorzy na NewConnect.

Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W raporcie z 29 listopada analitycy DM BOŚ oszacowali wartość akcji Tower Investments na 91,6 zł metodą porównawczą i 115,3 zł metodą dochodową.

DM BOŚ jest oferującym akcje w IPO dewelopera, który przeprowadza się z NewConnect na rynek główny. Cena maksymalna zostanie podana 7 grudnia. Cena emisyjna implikowana apetytem inwestycyjnym to 80 zł. Po tym jak w marcu br. kurs na NewConnect osiągnął rekordowy poziom ponad 83 zł, do 21 listopada spadł do 50 zł. Obecnie, po bardzo mocnym odbiciu, walory są wyceniane na 62,5 zł.

Firma buduje obiekty dla sieci – głównie sklepów dyskontowych, ale i stacji paliw czy fast foodów. Buduje także parki handlowe pod marką Shopin, chce też realizować inwestycje wielofunkcyjne, jak projekt mieszkaniowo-biurowo-usługowy w Tychach.

Analitycy DM BOŚ uważają, że atutem spółki jest doświadczona kadra, związana wcześniej z sieciami handlowymi, z prezesem Bartoszem Kazimierczukiem na czele (odpowiadał za ekspansję Kauflandu). Po drugie, sieci regularnie inwestują w ekspansję w Polsce kwoty rzędu 2,5 mld zł. Zaletą jest też szybka rotacja inwestycji – to około 400 dni. Firma nie tworzy banku ziemi, realizuje inwestycje uzgodnione z kontrahentami. Tower ma wreszcie mocny portfel zamówień. Spółka prognozuje, że w bieżącym roku obrotowym (od 1 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2017 r.) będzie mieć 14,02 mln zł zysku netto, a w przyszłym (będzie równy kalendarzowemu) 19,45 mln zł. Analitycy DM BOŚ szacują odpowiednio 13 mln i 18,5 mln zł.

Jako główny czynnik ryzyka analitycy DM BOŚ wymieniają zmiany otoczenia prawnego w Polsce, które mogą zmniejszyć skłonności sieci handlowych do inwestycji, a inwestorów do nabywania nieruchomości handlowych. To m.in. podatek od handlu detalicznego, nieruchomości komercyjnych czy ograniczenie handlu w niedziele.

Pod koniec marca analitycy DM BOŚ wydali dla Tower Investments raport, w którym oszacowali cenę docelową akcji na 122,4 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły