Budownictwo

Haitong Bank zaleca kupować GTC

Deweloper będzie zwiększał wartość i wypłacał coraz większe dywidendy.
Foto: materiały prasowe

W raporcie z 24 listopada analitycy Haitong Banku podtrzymali zalecenie „kupuj" dla dewelopera. Cenę docelową oszacowali na 10,7 zł – bieżący kurs to 9,3 zł. Podwyższenie wyceny o 0,9 proc. to efekt m.in. zmian w harmonogramie realizacji projektów, w tym dodania kolejnych.

Analitycy są pozytywnie nastawieni do GTC – uważają, że firma będzie oferować z jednej strony wyraźnego wzrost aktywów netto (średnio o 11 proc. rocznie w latach 2016-2019, lepiej niż konkurencja), a z drugiej dwucyfrowy wzrost poziomu dywidendy w latach 2018-2019. Podzielenie się zyskiem z akcjonariuszami ma przy tym nie zmniejszać zdolności dewelopera w zakresie zakupów kolejnych obiektów do portfela.

Analitycy nie spodziewają się również znaczącego wpływu podatku „galeryjnego" na wyniki GTC.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły