Budownictwo

Echo Polska Properties zwiększa wyniki

Notowany w Johannesburgu REIT mocno zwiększył skalę i wyniki.
Foto: materiały prasowe

Spółka Echo Polska Properties, której mniejszościowym udziałowcem jest Echo Investment, w zeszłym roku zwiększyła wartość portfela złożonego z polskich nieruchomości handlowych o 29 proc., do 1,95 mld euro (8,2 mld zł).

W 2017 r. liczba klientów, którzy odwiedzili centra EPP wzrosła o 4,6 proc., a obroty tych centrów o 7 proc. Wskaźnik niewynajętej powierzchni sięga 1,4 proc. Zysk netto REIT-u wzrósł o 126 proc., do prawie 77 mln euro (324 mln zł).

Firma w ub.r. przeznaczyła na powiększenie portfela 334 mln euro (1,4 mld zł) oraz ogłosiła zakup centrów handlowych M1 wycenionych na 692 mln euro (2,9 mld zł) – transakcja rozłożona jest na raty, do 2020 r.

– Obserwujemy wzrost zakupów przez internet z odbiorem na miejscu (tzw. click'n'collect) oraz rozwój sprzedaży wielokanałowej angażującej kupujących zarówno w sieci, jak i w sklepie. Jesteśmy w stanie wspierać naszych najemców w dostosowywaniu się do tych zjawisk. Zarówno dobra lokalizacja, jak i atrakcyjna oferta zakupowa w połączeniu z nowoczesnymi usługami przekładają się na przywiązanie klientów do naszych projektów – komentuje Hadley Dean, prezes EPP. – Jeśli chodzi o plany na przyszłość, jestem optymistą – przemawiają za tym prognozy tempa wzrostu gospodarczego w Polsce. Najbliższy rok będzie okresem koncentrowania się na integracji nowych aktywów z obecnym portfelem. Planujemy też uwolnić potencjał drzemiący w food courtach (część gastronomiczna centrów handlowych – red.), zakupach w systemie click'n'collect oraz wykorzystać możliwości, jakie daje rozbudowa i modernizacja istniejących centrów – dodaje.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły