Budownictwo

Poznań przyciąga deweloperów

Unidevelopment rusza z największym projektem mieszkaniowym w mieście, z pierwszą inwestycją rusza belgijski BPI Real Estate.
Foto: materiały prasowe

Unidevelopment, spółka zależna giełdowego koncernu budowlanego Unibep, zbuduje na 7,5-ha działce w poznańskiej dzielnicy Jeżyce osiedle na docelowo ponad 2 tys. mieszkań. Inwestycja rozłożona jest na kilka lat. Dla porównania, w 2017 r. deweloper sprzedał 621 lokali.

Inwestycja realizowana jest we współpracy z Grupą Wiepofama. Unidevelopment ma dostarczyć kapitał oraz będzie realizować umowę o zastępstwo Inwestorskie, jak i zajmie się komercjalizacją przedsięwzięcia. Firma jest już od pewnego czasu obecna w stolicy Wielkopolski dzięki współpracy

Z notowaną na NewConnect spółką zależną Monday Development (na zdjęciu projekt Zielony Sołacz). Głównym rynkiem pozostaje Warszawa, od niedawna Unidevelopment działa także w Radomiu.

Z kolei pierwszy poznański projekt uruchamia belgijski deweloper BPI Real Estate Poland. Inwestycja, realizowana w joint-venture z Acteeum Group, przewiduje budowę 230 mieszkań. BPI Real Estate buduje także w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły