Budownictwo

Polnord: Inwestycje nie będą spóźnione

Wyrzucenie KB Dom z kilku placów budowy nie wpłynie negatywnie na termin oddania inwestycji – przekonuje Polnord.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

KB Dom był generalnym wykonawcą pięciu z 15 obecnie realizowanych inwestycji Polnordu. Stan zaawansowania prac odebranych KB Dom to 82 proc. w Bartągu, 47 proc. w Ząbkach, po 40 i 5 proc. w Gdańsku oraz 1 proc. w Olsztynie.

– Polnord uruchamia jedną ze swoich spółek celowych, która podpisała już umowy na generalne wykonawstwo tych inwestycji, ciągłość prac zostanie więc zachowana, a terminy odbioru lokali zadeklarowane w umowach deweloperskich, zostaną dotrzymane – mówi Marzena Mrozik z biura prasowego Polnordu.

Polnord, największy akcjonariusz KB Dom, zarzucił kontrahentowi niedotrzymywanie terminów, musiał też zapłacić podwykonawcom. W piątek kurs dewelopera spadał o maksymalnie 1,4 proc., do 8,8 zł., za to papiery KB Dom... drożały – o nawet 8,6 proc., do 1,27 zł. Jednak w ciągu dwóch wcześniejszych sesji kurs zanurkował o 50 proc. po tym jak kluczowa spółka zależna złożyła wniosek o upadłość.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły