Budownictwo

PHN nie przejmie Doraco

Deweloper i generalny wykonawca stawiają na współpracę, a nie na węzy kapitałowe.
Foto: materiały prasowe

Po trwających od grudnia negocjacjach kontrolowany przez Skarb Państwa Polski Holding Nieruchomości i należąca do rodziny Hassów Korporacja Budowlana Doraco postanowiły, że nie będą się wiązać kapitałowo. Stawiają jednak na współpracę.

Doraco jest generalnym wykonawcą osiedla apartamentów Yacht Park w Gdyni, którego deweloperem jest PHN.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i liczymy, że wkrótce będzie ona dotyczyła również innych inwestycji – komentuje Maciej Jankiewicz, prezes PHN. - W ostatnich latach znacznie zwiększyliśmy zasięg działalności, a współpraca z jednym z największych graczy na rynku nieruchomości – PHN - to szansa na obustronny rozwój. Jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji Yacht Park, mamy nadzieję że w przyszłości będziemy podejmować dalsze realizacje – dodaje Andżelika Cieślowska, prezes Doraco.

Jankiewicz mówił w Parkiet TV, że przejęcie spółki zajmującej się generalnym wykonawstwem pozwoliłoby zwiększyć PHN marżę na projektach deweloperskich.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły