Budownictwo

Polnord ma kłopot z KB Dom

Deweloper wypowiedział umowy generalnemu wykonawcy i naliczył kary.
Foto: materiały prasowe

Polnord odstąpił od umowy z KB Dom na generalne wykonawstwo inwestycji: Studio Morena i Fotoplastykon w Gdańsku, Tęczowy Las w Bartągu oraz Neptun w Ząbkach.

Polnord zarzucił kontrahentowi niedotrzymywanie terminów prac, musiał też uregulować należności na rzecz jego podwykonawców. Deweloper naliczył KB Dom kary w wysokości po 10 proc. wartości kontraktów. Polnord zaznaczył też, że wystąpiły okoliczności obiektywnie uzasadniające obawę pogorszenia się sytuacji finansowej KB Dom, co byłoby zagrożeniem dla inwestycji.

Polnord jest największym akcjonariuszem KB Dom. W lutym doszło do kolejnej zmiany prezesa w tej spółce. Po trzech kwartałach ub.r. KB Dom miał 95 mln zł przychodów (o 10 proc. mniej niż rok wcześniej) oraz 1,5 mln zł straty netto.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły