Budownictwo

DM BDM zaleca kupować akcje Elektrobudowy

Analitycy podwyższyli rekomendację, wyceniają akcje na 100 zł.
Foto: Bloomberg

W raporcie z 12 lutego analitycy DM BDM podnieśli zalecenie z „trzymaj" do „kupuj", a cenę docelową oszacowali na 100 zł przy kursie 82 zł. Bieżąca wycena giełdowa to ponad 86 zł.

Notowania w ostatnich miesiącach ustabilizowały się na poziomie 80 proc. po wcześniejszym spadku (o 25 proc. w skali roku uwzględniając wypłaconą dywidendę). Analitycy przyznają, że poprawy wyników można się spodziewać raczej dopiero w 2019 r., jednak biorąc pod uwagę zaangażowany w spółce kapitał oraz prognozy wyników na 2018 r. i implikowane tymi wartościami wskaźniki, obecna wycena wydaje się okazyjna.

Zarząd prognozuje, że w 2018 r. grupa przy 960 mln zł przychodów będzie mieć 46 mln zł zysku netto. Analitycy DM BDM spodziewają się 42-43 mln zł, podczas gdy średnia prognoz rynkowych to 40 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły