Budownictwo

DM mBanku zaleca akumulować Atal

Analitycy liczą, że grupa przeznaczy na dywidendę nawet cały ubiegłoroczny zysk.
Foto: materiały prasowe

W raporcie z 2 lutego analitycy DM mBanku podtrzymali zalecenie „akumuluj" a cenę docelową oszacowali na 49,2 zł przy kursie . Bieżący kurs to 41 zł.

Analitycy zwrócili uwagę na powiększenie banku ziemi w siedmiu aglomeracjach nakładem

220-240 mln zł (około 800 zł na mkw. PUM-u). Atal ponadto obniżył wskaźnik dług netto do kapitałów własnych z 47 proc. na koniec 2016 r. do 36 proc. na koniec III kwartału 2017 r. – z uwagi na to analitycy spodziewają się wypłaty dywidendy na poziomie 90 lub nawet 100 proc. skonsolidowanego zysku netto. Polityka spółki przewiduje rekomendowanie wypłaty 70-100 proc. zarobku.

W 2017 r. Atal sprzedał 2,79 tys. mieszkań, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły