Budownictwo

Unidevelopment z rekordem

Deweloper z grupy Unibepu sprzedał w zeszłym roku 621 mieszkań.

Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopmentu.

Foto: materiały prasowe

Unidevelopment w 2017 r. znalazł nabywców na 621 lokali, o 24 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma jest obecna głównie w Warszawie oraz – przez spółkę zależną Monday Development - Poznaniu, a od niedawna także w Radomiu – w ramach współpracy z Ro.Sa-Invest.

Deweloper liczy na kolejny udany rok, chociaż wyzwań nie brakuje.

- Już w 2017 r. odnotowaliśmy wzrost kosztów działalności związany z większymi cenami usług realizowanych przez naszych podwykonawców. Wyższe stawki wynikają między innymi z obecnej sytuacji na rynku pracy, która w dużym stopniu dotyka także firm budowlanych – mówi Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopmentu. - Opierając swoją działalność na dużych, rozwiniętych miastach, będziemy musieli w dalszym ciągu mierzyć się z ograniczoną dostępnością nowych gruntów. W obliczu tych wyzwań oraz kilku innych czynników mogących potencjalnie zmniejszyć popyt, szczególnie istotny dla utrzymania dobrej kondycji naszego sektora jest dialog związany z planowanymi zmianami w prawie. Widzimy potrzebę dyskusji dotyczącej np. pomysłu likwidacji otwartego rachunku powierniczego, czy kształtu Ustawy Inwestycyjnej oraz Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego. Mam nadzieję, że uda się uniknąć niekorzystnych zmian w przepisach, przekładających się m.in. na dalszy wzrost cen mieszkań – dodaje.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły