Budownictwo

i2 Development: Emisja obligacji za 100 mln zł

Wrocławski deweloper zapowiedział publiczną emisję obligacji o wartości do 100 mln zł.
Foto: Fotolia

– Prace nad prospektem trwają, spodziewamy się złożenia go w Komisji Nadzoru Finansowego w lutym – mówi Joanna Jańczy z biura prasowego i2 Development.

Wartość nominalna jednego papieru ma wynosić 100 zł. Może to więc być oferta bardziej przystępna dla inwestorów detalicznych niż ubiegłoroczna, przeprowadzona na podstawie memorandum. Wówczas wartość nominalna wynosiła 1 tys. zł, a minimalna wartość zapisu musiała opiewać na 50 tys. zł. Deweloper pozyskał 10 mln zł, oprocentowanie wynosiło WIBOR 3M plus 4,5 proc. – czyli obecnie 6,22 proc. rocznie.

Od maja 2017 r. kurs akcji i2 Development był w mocnym trendzie spadkowym. Do grudnia ub.r. papiery potaniały o blisko 50 proc., do 11,1 zł. Do stycznia notowania odbiły do 17,2 zł, bieżący kurs to ponad 16 zł.

W połowie stycznia analitycy DM mBanku rekomendowali przeważanie akcji i2, wskazali, że biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży mieszkań, przecena była zaskakująca, a w latach 2018–2019 deweloper będzie notował znaczącą poprawę wyników. Ich zdaniem relatywnie wysoki poziom zadłużenia (138 mln zł, wskaźnik dług netto/kapitał własny 57 proc.) powinien spadać. Firma powinna zrefinansować dług, tak by średnioważone oprocentowanie pożyczek i obligacji zmniejszyło się z 7,7 proc. do 6,2 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły